Uued kodud Kadriorus

Sisuturunduse osakond
Sisuturundus
Vesivärava 16 maja Kadriorus. | Promopilt

Kadriorg on alati olnud ihaldusväärne elupaik. Selle rahulik, roheline ja väärika arhitektuuriga miljöö on elukeskkonnana hinnatud ning nõutud. Üha enam tehakse seal korda vanu maju ja lagedatele kruntidele kerkivad uuselamud, mille korterid kauaks tühjalt seisma ei jää. Aadressil Vesivärava 16 ja Vesivärva 40 ootavad veel viimased avarad ja ajastuhõngulised kodud uusi omanikke.

 

Vesivärava 16

Vesivärava 16 kortermaja asub Kadrioru vaiksete tänavate ja lummavate parkide vahetus läheduses ning on kiviviske kaugusel lõputute võimalustega südalinnast. Eristuva arhitektuuriga hoone püüab pilku suuremahuliste elamute ja väikeste puitmajade fassaadide kõrval, selle rahulik sisehoov kutsub pingile jalgu puhkama. Ajastuhõngulistele detailidele on panustatud nii maja välisilmes kui ka interjööris. Avarates trepikodades on seintel raamitud reproduktsioonid Kadrioru motiividega vanadest maalidest, mis valiti välja koostöös Kadrioru Kunstimuuseumiga.

Kadrioru südamesse rajatud majja ehitati korterid 15 perele, seejuures on kõik korterid omanäolise ja läbimõeldud planeeringuga. Korterites on avarad ruumid ja kvaliteetne siseviimistlus. Neil on B-energiaklassi tähis. Korraliku viimistlusmaterjalide paketi pani kokku sisearhitekt Kristiina Kuus. Kahe- kuni kuuetoalised korterid on suurusega 54,7–194 m2. Peaaegu igal korteril on avar rõdu või terrass, osal ka katuseterrassid. Suurem osa korteritest avanevad päikeselisele lõunaküljele vaatega privaatsesse kõrghaljastusega hoovi. Kadriorule omases stiilis sisustatud hoovis on olemas veel mänguväljak ja puhkeala. Praeguseks on uues majas müügis veel kaks korterit: praktilise planeeringuga kolmetoalised rõduga korterid, millest ühel on ka saun.

Lisainfot saab kodulehelt.

Vesivärava 40 maja Kadriorus | Promopilt

Vesivärava 40

Kadrioru südamesse kerkivas kolmekorruselises uuselamus on kümme ruumikat korterit, maa-alune parkla ja aiaga piiratud sisehoov koos laste mänguväljaku ning puhkealaga. Tallinna linna miljööväärtuslikul alal asuvat kortermaja rikastab kõrvalkinnistul asetsev esimese Eesti Vabariigi ja sellele eelneva aja ühe tähtsama riigitegelase Jaan Poska majamuuseum.

Korterelamu arhitektuuris on pööratud suurt tähelepanu detailidele, välisvormidele ja üldkasutatavate alade sisekujundusele, miljöösse sulandumise soovist kõneleb ka hoone pastelne värvivalik. Kadriorule omaselt asuvad esimese korruse korterid umbes poole korruse võrra maapinnast kõrgemal, pakkudes nõnda elanikele suuremat eraldatust tänavast. Paljudest korteritest avanevad vaated Jaan Poska muuseumi hoovialale.

Korterid on kahe- kuni viietoalised suurusega 59–150 m2. Peale maja arhitekti on planeeringute loomisel kaasa töötanud sisekujundaja Kristiina Kuus. Kõikidel korteritel on rõdu või terrass. Viimase korruse suuremate korterite juurde kuulub ka katuseterrass. Mitmel korteril on omanäolise lahendusena isiklik privaatne sissepääs. Samuti on esimese korruse korteritel üldkasutuses olevast alast haljastusega piiritletud privaatne aiake.

Kuigi maja valmib käesoleva aasta sügisel, on kümnest korterist müüdud seitse, jäänud on veel kolm omanäolist korterit: kolmetoaline oma isikliku sissepääsu ja väikese hoovialaga korter, kahetoaline korter suure vannitoa ja suure walk-in-garderoobiga ning oma hooviala ja terrassiga kahetoaline korter.

Lisainfot saab kodulehelt.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid