Vältimatu põhitõde, mida aknapaigaldusel silmas pidada.

Sisuturundus
Meie kodudes on soojuse põhiliseks lekkekohaks aknad.

Üha kiiremini kasvavad küttekulud sunnivad meid kõiki otsima võimalusi neid kulusid kontrolli all hoidma.

Üks võimalus on muidugi küte miinimumi peale keerata ning käia kodus kasuka ja kinnastega, kuid arukas peremees või -naine panustab pigem oma elukoha soojusisolatsiooni. Meie kodudes on soojuse põhiliseks lekkekohaks aknad, läbi mille meie kallilt kättetulnud soojus atmosfääri lendub. Aga tihti ei piisa ka kõige kvaliteetsematest akendest, kui kahe silma vahele jäetakse nende paigaldus. Akna odav säästupaigaldus pelgalt montaaživahuga või puidust prussiringi võib nullida kallite akende soojapidavuse ning muutuda stabiilseks ja märkimisväärseks väljaminekute allikaks, mis lühikese ajaga nullib akendesse tehtud investeeringu.

Olgu tegu uute akende paigaldamise või vanade väljavahetusega – mõistlik on sellejuures kasutada Klima Konform profiili. „Klima Konformi on koondatud soojusisolatsioonimaterjalide parimad omadused, mis tulevad hästi esila ka õhukese isolatsioonikihi puhul,“ on VBH Estonia tootejuht Mehis Tiitsar kindel. „Hetkel pole turul ühtegi Klima Konformiga võrreldavat toodet, kui me räägime selle omadustest, efektiivsusest ja mitmekülgsusest.“ Eesti turul võib tõepoolest juba leida analoogseid tooteid, kuid oma võimalustelt jäävad need kaugele maha Klima Konformi poolt pakutavast. Tallinna Tehnikaülikooli liginullenergia uurimisrühma ja VBH Estonia ühise uuringu tulemusena selgus, et Klima Konformi profiili soojapidavus ja joonsoojusläbivus on umbes 60% parem kui traditsioonilisel puidust paigaldusraamil.

Uue põlvkonna Klima Konform võimaldab täielikult külmasillavaba ühendust terve avatäite perimeetris. See on kaalult kerge, hästi vastupidav ning stabiilne materjal, millele kliimamuutused mõju ei avalda. Eriti hästi sobib Klima Konform niiskesse keskkonda, kus näiteks puidu kasutamine on vastunäidustatud. Samuti ei mõjuta muutuvad ilmastikuolud absoluutselt profiilide kuju ja mõõte. See teeb Klima Konformist ideaalilähedase ehitusmaterjali. Materjali eelis konkurentide ees on selle pikem mõõt ja võimalus toota vabalt valitud ristlõiketena.

Hoolimata oma tugevusest on Klima Konform väga kerge ning selle töötlemine on lihtne ja mugav ega nõua mingeid spetsiaalseid tööriistu. See muudab mugavaks ka profiili paigalduse ehitusplatsil ning kiirendab märgatavalt akende paigaldamise tempot – ühe akna ettepanemiseks kulub vaid 15 minutit! Kui varasematel aastatel oli võimalik paigaldusest kas hooletusest või teadmatusest mööda vaadata, siis tänapäeva keskkonnanõuded ning soojasäästu olulisus muudavad akende paigalduse tähtsuse võrdväärseks akende kvaliteediga. Paigaldusel tehtud vigade eest tuleb hiljem maksta veel aastakümneid ning summad võivad muutuda astronoomilisteks, eriti kui vaadata praegust energiaturgu.

Lisaks aknapaigaldusele on sama materjali hakatud kasutama ka kõikvõimalikes teistes ehituslikes sõlmedes, kus nõutud suur survetugevus ja stabiilsus niiskes keskkonnas.

Klima Konform-profiilidega saab lähemalt tutvuda toodete maaletooja, VBH Estonia juures. VBH Estonia on rahvusvahelise VBH kontserni tütarettevõte, mille tegevusalaks on akna-, ukse-, klaaspaketi- ja mööblitarvikute, liimide, värvide ja katuseavatäidete professionaalne müük, kiire tarne tootjatele ja nõustamine.

Kiire ülevaate Klima Konform paigaldusest saab sellest videost: 

VBH greenteQ Klima Konform aknapaigaldussüsteem

Sarnased artiklid