Vana värv maha ja uus peale! Aga millega ja kuidas?

TM Kodu&Ehitus
Kaabitsaid võiks olla mitu ja erinevas suuruses, ja soodsam, kui need on ka vahetatavate teradega. | Shutterstock

Kas teadsid, et maja uuesti värvida on hea siis, kui vana värvipind veel kobrutama ja kestendama ei ole hakanud. Talvel on paras aeg hinnata oma elamu sisukorda ja teha plaane, millega ja kuidas fassaadile uus ilme anda. Muide, professionaalid ei soovita värvi eemaldamisel kasutada sooda- või liivapritsi.

Tõsi: värvikiht majaseinal kestab isalt pojale, ent sellegipoolest tuleb millalgi hakata järgmisel sugupõlvel värvipinda uuendama. Kuid kas peab ette võtma vana värvi mahakraapimine või on tänapäeval siiski kasutada ka muid võimalusi kulunud värvikihi pinnalt eemaldamiseks?

Igal värvitud pinnal hakkab värv ajapikku lahti kooruma. Sinna pole midagi parata – meie ilmastik lihtsalt ei soosi välitingimustes värvi pikalt pinnal püsimist. 1960-ndatel populaarseks saanud polümeerse põhiainega lateksvärvid on nüüd seinte välispinnal hakanud kobrutama ja kestendama. Välispinna värviuuendus tuleb teha muidugi sobiliku ilmaga.
Et saada värviuuendusel korralik tulemus, tuleb eelnevalt pind hoolikalt vanast värvist puhastada. Värvitavast pinnast ja muudest tingimustest sõltuvalt kulub pinna ettevalmistustööks koguni umbes 70 protsenti kogu tööks kuluvast ajast.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid