Seoses viimase jõustunud ehitusseadustikuga on tõstatatud küsimusi ka elektritöödest. Näiteks: kas kodus elektripirni tohib vahetada omamata vastavat pädevustunnistust või litsentsi?
Koduste elektriohtude märkamiseks ei pea olema spetsialist. Enamiku ohuolukordade likvideerimine on jõukohane ka elektriku hariduseta inimesele. Järgmised 9 levinuimat viga on hea alguspunkt oma kodu ohutumaks muutmisel.
1.
Koduste elektriseadmete rikkumiseks ei pea pikne tabama maja – piisab, kui pikne lööb õhuliinidesse, mille tagajärjel tekkinud pingekõikumine võib kahjustada elektroonikat.
Väline piksekaitse hoonesisesest elektroonikat ei kaitse; selleks on vaja sisem
Oktoobris uksed avav Proto avastustehas toob oma asukohale ajastutruu tehnika tagasi legendaarsesse Noblessneri tehase valukotta – seda aga juba XXI sajandi võtmes ehk läbi virtuaalreaalsuse.
Enam kui 100 aastat tagasi pandi Tallinnas, mis tol ajal Reva
Leedlampide hinnad on paari aasta jooksul poole võrra langenud. E27 sokliga 13 W lambi saab kätte juba alla kümne euroga. Leedtehnoloogia areng on kiire, uue põlvkonna lampide valgustustugevus ja valgusnurk on vanematest lampidest tunduvalt parem.
Vanadest esemetest millegi uue tegijad on Eestimaal palju, näitas ajakirja TM Kodu & Ehitus taaskasutusvõistlus.
Suusakepist kardinapuu | Mari Orgusaar/TMKE
Suusakepist kardinapuu
Meil sai üks vana suusakepp uue elu kardinapuuna.