Õige kevad algab ikka õitsvate õuna- ja kirsipuudega. Rääkimata sügisel puust nopitud oma aia ploomidest, mis küpsena suus lausa sulavad ja on kaubandusest ostetud viljadest kordi tervislikumad.
Noored viljapuud kannavad esialgul korralikku saaki ka ilma kujundamata-lõikamata. Tasapisi hakkavad aga võra sisemuses paiknevad oksad ja viljad valguspuudusse jääma. Pealegi ei suuda puu järjest suurenevat okste ja viljade hulka piisavalt toita.
Et sinu viljapuud hästi talve üle elaksid, tuleb tarvilikud ettevalmistustööd teha.
Kui näpistad samal või eelmisel aastal istutatud viljapuudel suurema osa lehti ära, arvab puu, et talv läheneb.
Varasematel aegadel on viljapuude ja marjapõõsaste istikuid müüdud ikka paljasjuursena, nõuistikud on suurmoeks saanud alles viimasel aastakümnel. Kumb siis valida, kas paljasjuurnebvõi potitaim?
Noore viljapuu koor on talvel metsloomadele magus suutäis. Praegu on paras aeg tüved sisse pakkida või keerata ümber puude turvavõrgust aiakesed.
Kui metsloomad pääsevad aeda kergesti sisse, võivad nad talve jooksul seal palju pahandust teha.
Esimest korda pritsi viljapuid enne pungade puhkemist, kui need on paisunud: see hävitab talvitunud haigustekitajad (kärntõbi, puuviljamädanik jm), talveunest ärganud kahjurid ja nende munad, samuti pidurdab samblike levikut.
Näiteks võitlust lehetäid