Vaata: publiku lemmikkodu konkursilt „Kodu kauniks 2016”.
Ele Praks
Kodu & Aed
„Kahjuks läks esimene talv nii kiiresti, et pliidi katsetamise jätame järgmisesse aastasse. Alati tundus elektripliidil pannkookide tegemine kiirem ja lihtsam mõte olevat,” vabandab Jonatan. | Juta Kübarsepp

Perekond Lige kodu on väike. Ja nagu väiksed asjad vahel kipuvad olema, on see hästi armas. Nii arvavad ka teised: nende kodu hääletati publiku lemmikkoduks konkursil „Kodu kauniks 2016” ning pälvis preemiaks 1500 eurot  Endoverilt.

Kes: Katariina (28), Jonatan (30), Aaron Johannes (4) ja Hugo Alfred (1)

Mis: 71 m² (100 m² koos katusealuste pindadega) saja-aastane puumaja

Kus: Pelgulinnas Tallinnas

Vana puust maja endast peajagu kõrgemate vahel on värske värvkattega, rohelusse uppuv: armas nagu magav laps, ainult et väärikalt saja-aastane. Ja asub ta nooruslikult sagiva Telliskivi Loomelinnaku lähistel. See sobib pererahvale hästi, sest nad on ka ise energiast pakatav noor ja muhe perekond. Ehitusinsenerist Jonatan ja arst-residendist Kata kasvatavad kahte poega: Aaron Johannest ja Hugo Alfredit.

„Oleme esimese talve hästi üle elanud. Palju ahju kütnud ja hubaselt tule prõksumise ees istunud. Teeme majas sügisel tõenäoliselt ka veidi ümberkorraldusi, sest aasta alguses on perelisa oodata,” sõnab isa Jonatan. Noore pere elujõud on märkimisväärne – piisab ehk sellest, kui avaldada, et ema Kata jõuab kahe lapse ja arstiameti kõrval olla ka basskitarrist Daniel Levi bändis.

Eelmisel suvel kirjutas Jonatan meile konkursile „Kodu kauniks” saadetud kodututvustuses: „Meie kodu keskmeks on avar köök, kuhu paistab värske hommikupäike. Elutoas on ruumi sõpradega istuda, raamatut lugeda või pilli harjutada ja üleval on magamistoad. Mööbel on kombineeritud: Ikea, vanematelt ja vanavanematelt saadud kingitused, nagu Lutheri toolid ja söögilaud möödunud sajandi algusest. Palju asju on ise tehtud," kirjutas ta.

"Inspiratsiooni olen saanud näiteks ühe teise 100-aastase maja rekonstrueerimisel üle jäänud ehitusprahist, mille projektimeeskonnas olin. Meie pere lemmikdetailideks on vaieldamatult hea sõbra Johanna Tammsalu (Tamma Design) poolt disainitud esikunagi Nörk Rack ja keraamiline elutoalamp Solid Spin. Pimeda ja vihmase sügishooaja ootuses hakkame kindlasti nautima Rootsist toodud vana kahhelahju ning köögipliiti. Oleme tänulikud oma armsa kodu eest.”
 

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.