5 asja, mis kuuluvad maakodustiilis kööki
kodus.ee
Maakodustiilis köök
Maakodustiilis köök | Shutterstock

Igatsed rustikaal-romantilist kööki? Vaata siis, mida selleks tarvis!

shutterstock_386881876.jpg

Maakodustiilis köök
Maakodustiilis köök
Shutterstock

1. Piisavalt ruumi

Maakodustiilis köök on ruumikas:  tõeline kodu süda, kuhu jõulise, suure söögilaua ümber kogunetakse.  Sellises köögis on ruumi liikuda, nii toitu valmistada kui lihtsalt olla. Miks mitte sobitada sellisesse kööki ka tulekolle, näiteks pitsaaahi või puupliit.

shutterstock_400380394.jpg

Maakodustiilis köök
Maakodustiilis kööki sobivad naturaalsed materjalid
Shutterstock

2. Naturaalsed materjalid, soojad toonid

Maakodustiilis kööki sobib mõistagi naturaalne täispuit, ent ka taaskasutuspuit, samuti kivi, eriti kaunilt mõjub taastatud kivisein. Linased rätikud, puidust köögitarvikud ja savinõud sobivad pilti samuti kui valatult. "Värvitoonidest sobivad romantilisse kööki sobivad kõige paremini soojad toonid – kreemikas valge, kerge kollakas tooni, oliiviroheline jne. Värvivalik on peaaegu et lõputu," on rääkinud kodus.ee-le varasemalt Wesse disainer Liis Saare. Samuti on romatilises maakodustiilis köögis omal kohal retrotapeet.

shutterstock_148121726.jpg

Maakodustiilis köök
Vintage esemed sobivad maakodustiiliga
Shutterstock

3. Vintage, ajalooga esemed

Selles köögis on vintage omal kohal - mälestusesemed, ajalooga nõud, vaarisa meisterdatud mööbel ja vanaema tikitud rätikud.

shutterstock_246556057.jpg

Maakodustiilis köök
Maakodustiiliga sobib valge keraamiline kraanikauss
Shutterstock

4. Valge keraamiline kraanikauss ja sobiv köögitehnika

Suur keraamiline valge kraanikauss on maakodustiilis köögis omal kohal. Ka köögitehnika tuleks valida tervikuga harmoneeruv. "Kui enamik turul pakutavast köögitehnikast on üsna range vormiga ja roostevabast terasest, siis on ka mõningaid erandeid. Näiteks Bosch pakub nö klassikalises stiilis ahjusid, mis toovad kööki omapära ja romantilist meeleolu ning ilusaid sobilikke külmikuid pakub nt Smeg," annab Wesse disainer nõu.

shutterstock_558452428.jpg

Maakodustiilis köök
Avariiulid maakodustiilis köögis
Shutterstock

5. Avatud riiulid

Avatud riiuliruum lubab eksponeerida kõike kaunist, mida oled kööki kogunud ning jätab ruumist õhulisema mulje. Ent mõistagi nõuavad avariiulid ka kapist rohkem hoolt, sellega pead arvestama.

 

Sarnased artiklid