5 MEELELAHUTUSLIKKU PEOMÄNGU

Sisuturundus
Shutterstock

Ilma mänguta pole ka pidu. Samas pole tark mängida väga keerukaid mänge, kuna esmalt tuleks hakata reegleid selgitama. Tuleb ju kindel olla, et kõik saavad reeglitest ühtmoodi aru ning mängu mõtte selgeks enne kui mängima hakatakse. Kui soovida aga kohe asja kallale asuda ning õpetused vahele jätta, on targem mängida neid mange, mida kõik juba teavad. Siin on viis mängu, mis võiksid kodupidude jaos olemas olla.

Pokker

Pokker on üks populaarsemaid seltskonnamänge. Ta võib olla võistluslik, kuid kõik sõltub panustest ning meelestatusest. Kui tegu on kodupeoga, siis ei pea ka rahaga riskima. Panusteks võivad olla kasvõi küpsised või snäkid. Samuti “õige” või “vale.”

Teised hasarti tekitavad mängud nagu kasiinoautomaadid (ühekäeline bandit?), bakaraa või blackjack (eesti keeles 21) pole seltskonnale ideaalsed. Need on vaid ühe mängijaga mängud ja reeglina ei saa mängude diilerid teiste lõbust osa. Seetõttu on parim valik neist pokker.

Konsoolimängud

Kui teil on selleks võimalused, siis konsoolimängud võivad olla äärmiselt vahvad. On olemas rohkelt konsoolidele mõeldud seltskonnamänge. Nintendo Wii võib olla küll vana süsteem, aga see on Mario Party ja Just Dance tõttu üks tuntumaid konsoole peomängude jaoks.

Mänguturniiri võõrustamine ja sellel osalemine võib samuti huvitav olla. Iga osaleja peab olema kaasahaaratud ja mängima oma lemmiktegelast, nagu Smash Bros, Tekken, Street Fighter või Dragon Ball FighterZ. Konsoolide retromängud nagu Super Nintendo Entertainment System (SNES) on ka veebis saadaval.

Suure ekraaniga PC lauaarvuti võib samuti mängusüsteemiks seadistada. Uus PlayStation 5 ja Xbox Series X on ideaalsemad, kuid neid on keeruline osta. Tootjad ennustavad, et nende seadmete tarneraskused võivad kesta kuni 2022 a lõpuni. Seega tuleb võibolla seniks mõne teise konsooliga leppida.

Lauajalgpall

Kui otsite midagi otsekohest ja sellist mis pidu liigselt ei häiriks, siis on lauajalgpalli laud ühlasi ka ideaalne sisustuselement. See on vastasega mängimiseks lahe mäng. Osaleda saab korraga kuni neli mängijat, kaks kummagil küljel. Kõik teavad lauajalgpalli eesmärki, milleks on lüüa pall vastasmängija väravasse. Isegi lapsed saavad mängust esimese silmapilguiga aimu. Sinu ainus probleem on leida koht kuhu see panna, kuna ta on pea sama suur, kui lauapiljardi laud.

Jenga

Jenga on füüsikamäng. Lihtsalt tõmba välja tükk, mis ei kukutaks kogu klotside kuhja ümber. See on tegelikult isegi lõbusam kui mängijal pole füüsika vastu mingit lugupidamist ega aimu. Sel moel on tegu mänguõnnega. Poodides on saadaval Jengamängu paljusid versioone. Mõnedel on suured klotsid, kui teistel on väikesed. Ära kasuta suuri klotse, kui kavatsed ka lapsed kaasata. Kukkuvate klotside tükid võivad mudilastele ohtlikuks muutuda.

Ping pong

Pingpongilaud on koduse peo kohustuslik osa. See kiire mäng on suurepärane abiline kui tekib tahtmine oma reflekse kontrollida. Sellega saab samuti ka pingevabalt palli ühelt poolelt teisele põrgatada. Mis teeb lauatenniselaua veelgi põnevamaks, on võimalus sellega õllepinksi mängida. Nii nagu ka lauajalgpalli, on ka pingpongilauda raske tuppa mahutada.

Tasub veel mainimist: Showmängud

Võid võõrustada ka mängude show’d. See võib olla ükstaspuha mis, nagu Monopol, Õnneratas, või Rooside Sõda (Family Feud). Probleem on aga, et kõik nad vajavad ettevalmistust. Inspiratsiooniks võid vaadata ka online mänguautomaatide või peomängude veebilehtedele, aga püüa valida selline mäng, mida suudaksid peol osalejatele ka korraldada.

Sarnased artiklid