5 nippi unelmate elutoa saamiseks

kodus.ee
Elutuba | Ikea/promopilt

Ikea hiljutise uuringu kohaselt on elutuba soomlaste kodus üheks  kõige olulisemaks ajaveetmise kohaks, hoolitsedes nii meelerahu kui ka lõbustuse eest.

Elutoas lõõgastutakse, tegeldakse hobidega ja võõrustatakse külalisi. Elutoa mitmeotstarbelisus sunnib aga leidma täiendavaid võimalusi panipaikadeks, samuti on järjest tähtsamad digimaailma mured: näiteks see, kuidas ja kus sa oma nuhvlit laadida saad. Kõige olulisemal kohal soomlaste elutoas on diivan  - 86% küsitlusele vastanutest oli see olemas, järgesid teler (80% vastanutest), kardinad ja vaip (69% vastanuist), nutiseadmed (61%) ja telekalaud. Kui meessoost vastajate jaoks olid esmatähtsad elektrooniaseadmed, tõstsid naised esile vaipu ja kardinaid, selgus uuringust. Soomlaste unelmate elutuba on  suur, avar ja kõrgete lagedega. Sisustatud põhjamaises stiilis, heledates toonides ja palju puitu,  aknast avanemas kaunis vaade.

Viis nippi sellise unelmate elutoa sisustamiseks:

1) Heledad toonid muudavad ruumi visuaalselt suuremaks. Kui ka mööbel on samas värvigammas, nt heledast puidust või looduslikest materjalidest, laseb see ruumil avaramalt mõjuda, need toovad ruumi ka soojust. Värve võid sisse tuua väiksemate sisustusdetailidega: näiteks sinine ja roheline või pehme terrakotatoon on sel sügisel aktuaalne.

2) Peeglid ja mööbel. Vali ruumi sobiva suurusega mööbel ning ära kuhja üle - jäta mööbli vahele piisavalt liikumisruumi. Peeglid on aga hea võimalus lasta ruumil avaramalt mõjuda.

3) Läbimõeldud panipaigad. See on samuti seotud asjadega: mõtle läbi, mida on elutoas tarvis hoiustada. Diivanikastid, tumbad, väikemööbel - hoiustuslahendusi on, kuid kas kõiki asju peab alati elutoas hoidma?

4) Õige kardinavalik. Mida kõrgemale kardin on pandud, seda avaramalt mõjub ruum. "Elutuppa sobivad üldiselt õhulisemad kangad," soovitab  Bonava Eesti OÜ sisekujundaja Grete Martha Laan. "Ent kui aken on otse vastu teleriseina, siis peaks akna ees olema ka kattev kardin: paks tekstiil, ruloo või ribakardin, mis kaitseb päikese eest ja võimaldab telerit vaadata. Kui aken ei ole teleri vastas, tasub eelistada õhulisi kardinaid."

5) Pane vaade tööle! Kui su elutoa aknast avaneb kaunis vaade, võib see mõjuda tõelise kunstitosena, seega muuda see toa keskseks pilgupüüdjaks. Kui ruumis on palju loomulikku valgust, laseb see samuti ruumil avaramalt mõjuda.

Loe lisaks ka, kuidas paigutada elutoas diivanit ja tugitoole, kuidas diivanit hooldada, kuidas valida telerit ja millised tuuled puhuvad kardinamoes. Vaata ka Ikea elutuba sügisel 2017!

Sarnased artiklid