1. Lõpeta suitsetamine.
uitsetamise mahajätmisest on südamele palju rohkem kasu kui ükskõik millisest ravimist. Isegi neil, kes on suitsetanud aastaid ja ohtralt, väheneb oht haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse mõne aastaga samale tasemele, kui on nendevanustel mittesuitsetajatel. Suitsetamise vähendamisest pole kasu, kuna isegi paar-kolm sigaretti päevas lisab riski haigestuda südame pärgartertõppe.
Väldi ka passiivset suitsetamist. Passiivne suitsetamine lisab riski haigestuda südameinfarkti ja ajuhalvatusse.
Vajadusel kasuta suitsetamisest loobumisel nikotiinplaastreid või nätsu. Kui annustad neid õigesti ja kasutad piisavalt kaua, seljatad suitsuhimu.
2. Alkoholi joo mõistlikult.
Kuigi usutakse, et alkohol vähendab südame- ja veresoonkonna haiguste riski, ei soovitata seda jooki siiski niigi ohtlike tõbede profülaktikaks, sest kahjud on kasust kindlasti suuremad. Pealegi sisaldab alkohol tublisti kaloreid, peaaegu sama palju kui rasv.
3. Õpi oma stressiga toime tulema.
Tee selge vahe oma tööaja ja vaba aja vahel. Õpi ütlema ei, sa ei pea sugugi alati olema kättesaadav. Igasse päeva peaks mahtuma ka vaba aja harrastusi või pere ja sõpradega koosolemist. Masendus ja stress tõstavad südamehaiguste riski, samuti aeglustavad need haigustest paranemist.
4. Maga piisavalt.
Kui hommikul tunned ennast väljapuhanuna, on kõik korras. Piisavalt pikk ja kvaliteetne ööuni on hea ka südamele.
5. Söö mitmekesiselt ja liigu palju.