6 nõuannet ideaalsete vannitoa plaatide valimiseks

Plaadipunkt
Sisuturundus

Õige keraamilise plaadi valimine on vannitoa renoveerimisel üks olulisemaid otsuseid. Ükskõik, kas põrandal, seinal või dušinurgas, võib plaat sinu vannitoa tõeliseks kodu pärliks muuta või vastupidi kodu üldmulje rikkuda. Sobiva plaadi valimiseks on võimalused lõputud. Kivi- või marmorefekt? Matt või läikiv viimistlus? Klassikaline või kaasaegne muster?

Plaatide erinevate suuruste, kujundite ja materjalide läbitöötamine võib olla lõbus, aga samas väga kurnav protsess, mistõttu anname sulle kuus nõuannet ideaalsete plaatide leidmiseks.

Otsi inspiratsiooni, et nägemus oma uuest vannitoast selgemaks saada

Esimene samm vannitoa plaatide valimisel on inspiratsiooni otsimine. Milline stiil väljendaks vannitoas sinu isikupära ja eelistusi? Kas soovid rahulikku, lõõgastavat ruumi või midagi, mis avaldaks dramaatilisemat mõju? Vaata üle uusimad trendid ja ammuta inspiratsiooni ajakirjadest, sotsiaalmeediast, plaaditootjate või edasimüüjate kataloogidest. Kui nägemus unistuste vannitoast muutub selgemaks, saad koos disaineri või plaadipaigaldajaga selle ellu viia.

Määra eelarve

Nagu iga renoveerimisprojekti puhul, aitab eelarve paika panemine ka plaadivalikut lihtsustada. Kui eelarve on paigas, saad sellest lähtuvalt valida paljude võimaluste vahel, sealhulgas keraamiliste, portselanist või looduslikust kivist plaatide seast. Keraamika on tavaliselt soodsaim variant, portselanplaadi hind on pisut kõrgem, kuna sellel on mitmeid eeliseid, nagu näiteks vastupidavus.

Eelarve planeerimisel arvesta täiendavalt väikse varuga. Kui plaadid paigaldab professionaal, siis soovitame lisada 5% varu. Kui aga plaadid ise paigaldad, siis lisa vajalikule plaadikogusele 10% ja isegi 15%, kui ruumil on palju nurki või kaari.

Vali sobiva suurusega plaadid

Plaate on väga erinevates mõõtudes, alates väikestest mosaiikplaatidest kuni suurteni, mille paigaldamiseks mitut inimest vaja läheb, seega vali suurus, mis sobib just sinu ruumile. Kuigi plaaditootjad pakuvad järjest suuremaid mõõtusid, siis lähtu plaadivalikul ka sellest, et plaatide õigesse mõõtu lõikamisega liiga palju materjali kaotsi ei läheks. Kasulik on siinkohal plaatide lõikamise vajadus välja arvutada ning tarvidusel väiksema formaadiga plaat valida. Näiteks tellisekujulised plaadid lisavad kaasaegset stiili igasse ruumi. Mosaiigid ja Penny plaadid on oma teed taas vannitubadesse leidmas ning kuusnurksete ja teiste eriformaatide populaarsus hoogsalt kasvamas.

Väikses vannitoas suurema ruumi illusiooni loomiseks vali põranda ja seinte jaoks suuremad plaadid, kasutades samal ajal väikseid mosaiikplaate dušipõranda, niššide või taustaplaadi rõhutamiseks.

Otsusta, millise välimusega plaate soovid

Kui plaatide suurus on paigas, oled jõudnud materjali valikuni. Nii kivi-, marmor-, puidu- ja betoonefekti kui ka muude dekoratiivsete mustritega keraamilised paadid leiad Plaadipunkti suurest valikust. Elegantse ja ajatu välimusega vannitoa saad marmorefektiga plaatidega. Kui sinu eelistus on aga maalähedus, siis ruumile sobivaim lahendus võib leiduda hoopis puiduimitatsiooniga plaatide seas.

Leia sobiv värvilahendus

Enne kui hakkad plaatide värvipaletti kokku panema, vaata üle ruumi interjööris kasutatav mööbel, sanitaartehnika ja seadmed. Plaatide valikul on oluline arvestada mööbli välimust, värvi ja muid detaile, mis ruumi värvilahenduse tervikut mõjutavad.

Ära unusta vuuke!

Vuugisegu värvi valimisega võid oma külalistelt välja teenida suure aplausi või jätta nad nõutult ruumi takseerima. Valge ja hall vuugitäidis on klassikaline lahendus, kuid seda on raskem puhtana hoida ja see võib vajada täiendavat hooldust. Õigesti valides võib kontrastne vuugivärv ruumis imesid teha ja sinu vannitoa mängulisemaks muuta. Üldine rusikareegel on, et heledam vuuk seob kujunduse tervikuks ja avardab ruumi, samal ajal kui tumedamad toonid loovad dramaatilisema efekti. Selleks, et plaadi mustrit esile tõsta, on kõige parem kontrastse värviga vuugisegu valida.

Kokkuvõtvalt tuleks plaadid ja vuugivärv valida selle järgi, millele interjööri kujunduses tähelepanu tõmmata soovitakse.

 

                                                                                                        www.plaadipunkt.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid