Anna esikule karakter! Kuidas võtta kitsast ruumist viimast?

kodus.ee
Heledad toonid ning peeglid lisavad ruumile avarust. | Shutterstock

Majja sisenedes on esik esimene koht, kuhu jõuame. Et kodust hea esmamulje jääks, peaks ka see väike ruum olema kaunis ning mõnus.

Esikus olgu piisavalt panipaiku

Kitsas ruumis torkab segadus hästi silma. Et esikus on ruumi pigem vähe kui rohkelt, tuleks nutikalt ära kasutada kõikvõimalikud panipaigad. Asendamatu mööbliese esikusse on mitme tasemega kingariiul. Selle abil saame jalanõud ruumi paigutada ilusti ja kompaktselt. 

Et vajalikud esemed ilusti ära mahutada, võta abiks kõikvõimalikud panipaigad - korvid, nagid, seinariiulid ning riidepuutorud. Kui kõik esemed on paigutatud organiseeritult, mõjub esik avaramana.

Lisa esikule karakterit

Kui esik on kitsas, pööra see omadus enda kasuks— väikse ruumi saab kerge vaevaga õdusaks muuta!

Paigalda esikuseinale mõni maal või raamitud foto. See element püüab pilke ning annab ruumile iseloomu. Õdusa atmosfääri saame luua, kasutades soojades toonides ja julgete mustritega tapeete ning vaipasid. Kiiresti ning lihtsalt saame esiku ilmet värskendada, kui paigutame sinna mõne pilkupüüdva potitaime. Ruumile annab ilme taim ise, samas võib ka hästi valitud lillepott palju juurde anda.

Kasuta ära iga nurk

Ära jäta ka kõige väiksemat nurgakest asjatult tühjaks. Trepi alla või kitsasse toanurka võime mahutada näiteks tumba või pingikese. See mööbliese kaunistab ruumi, kuid on ka praktiline. Nutikas lahendus on panipaigaga istekoht— näiteks tumba, mille kaane alla saab esemeid mahutada.

Peeglid lisavad avarust

Kes soovib oma esikust avarama mulje jätta, võiks ruumi paigutada peegli. Liugustega peegelkapp on klassikaline ja praktiline ese, kui see aga esikusse ei mahu, võib ruumi paigutada näiteks seinapeegli. Peegli disain võib olla minimalistlik, samas võib sellel olla hoopis suur ja värviline raam, mille külge võib kinnitada kasvõi nagid võtmekimpude riputamiseks.  Loomulikult saab esikule avarama ilme anda ka heledate toonide abil— valides ruumi valge, helesinise või beežikat tooni tapeedi ning heleda esikumööbli.

 

Allikas: www.idealhome.co.uk 

 

Sarnased artiklid