"Mina soovitan küll haiglasse mitte kedagi külla kutsuda," kõlab tema soovitus. "Esimesed paar kuud soovitaksin üldse ka kodus külalisi mitte võõrustada - laps harjub oma koduga, selle lõhnadega ning võõrad lõhnad tekitavad temas stressi," räägib Leppik. "Beebi lõhnataju on kordi tugevam kui meil, täiskasvanuil. Kui laps külaliste tulekul nutab, võibki olla põhjuseks võõraste lõhnade tekitatud stress."
Kui külalised aga siiski soovivad vastset ilmakodanikku uudistada, soovitab Leppik hoopis vanemaid õues jalutuskäigul saata. "Nii on uute inimestega kohtumine lapsele stressivabam," selgitab ta. Kui aga külalisi kõigest hoolimata kodus soovitakse võõrustada, tuleks Leppiku sõnul külalistel hoiduda lõhnaõli ja deodorandi pealepiserdamisest, samuti tuleks suitsetajal vähemalt pool tundi enne beebiga kohtumist teha viimane suits ning sellega kaasnevat aroomi näiteks nätsu närimise või piparmündikommiga leevendada. "Käed tuleks ka kindlasti puhtaks pesta," manitseb ta.
Kindlasti ei tohiks oodata vastselt emmelt võõrustamist, keetmist-küpsetamist, vaid hoopis pakkuda talle oma abi ning oma kohv-kook kaasa võtta. "Külastusaeg ei tohiks olla pikk, pool tundi kuni maksimaalselt poolteist tundi, see tuleks kohe alguses külalistele viisakalt ära öelda," soovitab beebinõustaja.
Kõiges tuleb Leppiku sõnul esikohale seada ikka vastne ilmakodanik. "Kui ikka lapsel on uneaeg, siis ei aeta teda külaliste tulekuks ega neile näitamiseks üles. Musitamine huultele, mida mõned inimesed kipuvad tegema, on aga absoluutselt täiesti välistatud - nii võib edasi kanduda näiteks herpesviirus, mis on beebile eluohtlik," selgitab ta. Külaliste ekskursioone magava beebi juurde lastetuppa peab Leppik samuti mõeldamatuks. "Tuleks ikka mõelda nii, et kas meile endale meeldiks, kui magamistuppa saabuks ekskursioon sulle võõraid inimesi sel ajal, kui magad," räägib ta. "Ei tohi anda last teistele väntsutada - beebi peab kõigepealt harjuma oma vanematega."