Eesti disaineri uus kollektsioon valmis puidutööstuse jääkidest

kodus.ee
Disainer Elmet Treier esitles Solaris keskuses Eesti Disaini Majas oma uut puidukollektsiooni, mis on valminud puidutööstuse ülejääkidest. | Eesti Disaini Maja

Disainer Elmet Treier Solaris keskuses Eesti Disaini Majas oma uut puidukollektsiooni, mis on valminud puidutööstuse ülejääkidest, vahendab Eesti Disaini Maja.

Disainiringkondades palju kõneainet tekitanud ning kaua oodatud põhjamaise ja minimalistliku käekirjaga Elmet Treieri uues kollektsioonis leidub erinevaid tarbeesemeid alates parketist laevalgustiteni. “Selle kollektsiooni täht on aga kindlasti laud Flyday, mille tegemiseks kasutame puidumaterjali, mis muidu oma madal kvaliteedi tõttu laoplatsidele vedelema jääks või prügi hulka rändaks,” selgitas Elmet Treier.  Põhjalikult läbimõeldud raamigeomeetria ja lihtsad, ent tõhusad ühendused jätavad puitosadele võimaluse liikumiseks, kuid välistavad puidule iseloomuliku kaardumise ja pragunemise.

“Materjali taaskasutamine ja loodushoid on minu loomingu läbivateks märksõnadeks ja nii nagu mujal maailmas, osatakse seda õnneks ka Eestis järjest enam hinnata,” tõdes Treier, kelle tooteid on lisaks Solaris keskuses asuvale Eesti Disaini Majale esitletud ka disainimessidel nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid