Hiiumaal kogub tuure vahva disainivabrik

Kristel Trell
kodus.ee
Moe Muusa projekt on kasvanud Moe Muusa elustiilipoeks Kärdla Selveris ning disainivabrikuks | Moe Muusa

Tallinlanna Liisi Kummer-Leman avas pärast kolimist Hiiumaale uues kodukohas elustiilitoodete kaupluse  ning lõi Moe Muusa elustiilibrändi, millest nüüdseks on välja kasvanud Moe Muusa disainivabrik.

Moe Muusa sünd on hea näide sellest, et tahtmise korral saab ettevõtlik inimene Eestis kõikjal vahvaid asju korda saata. " Praegu olengi keskendunud Moe Muusa Disainivabriku ülesehitamisele, kuna sain toetuse Kärdlas asuva tootmishoone parendustöödeks. Disainivabriku eesmärgiks on Moe Muusa elustiilibrändi toodete väiketootmine," räägib Liisi.

 Disainivabriku "esimeseks pääsukeseks" on printidega pajakindad, mis lubavad vastupidavust koguni restoraniköögis - seda testis Hiiumaa söögikoht Wabrik. "Inspiratsioon tuleb tegelikult kõige igapäevasemast Hiiumaisest elust -  kalad on meie igapäevaelu osaks, lehmad ammuvad, kanad nokivad teri, lilled kasvavad. See on ehe elu, mis tikub minu õuele igast ilmakaarest," jutustab disainer.  "Olen küll põline tallinlanna, kuid Hiiumaal elanud nüüd juba üle kuue aasta ning pajakindad on minu siinolemise produkt. Samal ajal püsivad mu sees ikka need urbanistlikud võnked, mis ka siinse eluviisiga vabalt integreeruvad."

Liisi sõnul on Hiiumaa olnud talle hea keskkond oma kaubamärgi arendamiseks. "Olen saanud siin tasa ja targu eksperimenteerida ja harjutada, areneda," räägib ta. "Moe Muusa sai alguse just siis, kui avastasin, et olen mööbli, rõivaste, kangaste kokkuostmisel arvestanud rohkema kui enda ja oma pere vajadustega. Tuli avada koht, kus realiseerida suurushullustuses kokkuostetud vintage jms kraami - viis aastat tagasi 24. veebruaril avasin Kärdla turul Moe Muusa poe," meenutab naine. "Poe juurde on alati kuulunud ateljee, tänaseks on projekt kasvanud Moe Muusa elustiilipoeks Kärdla Selveris ning disainivabrikuks, mis on igati minu väike oma loomekeskus."

Sarnased artiklid