Iga kodu vajab isemoodi diivanit. Kuidas leida see õige?

kodus.ee
Sisuturundus
Mõnus diivan on elutoa süda. | Tarmeko

Mõnus diivan on  elutoa süda – koht, kuhu terve pere saab õhtuti koguneda, et juttu ajada või televiisorit vaadata. Küllap kohtub elutoa diivaniga ka iga külaline. Et see silmapaistev mööbliese on üldjuhul igapäevaselt kasutuses, tasub enne diivani soetamist hästi selgeks teha, mis suuruses ning materjalist sohva on koju kõige sobilikum.

Maalriteibi abil saame mõõdud paika

Pole kahtlust, et diivanit valides otsime me mööblieset, mis kaunistaks elutuba, aga oleks samal ajal ka mugav paik lõõgastumiseks. Seega ei maksa poes diivanitega tutvudes pelgalt vaatmaisega piirduda  – tasub proovida, kas diivanil on ka mõnus istuda. Tarmeko Pehmemööbel OÜ müügijuht Aire Kure toob välja, et näiteks pikemat kasvu inimestel tasub eelistada suurema istumissügavuse või pikemate jalgadega diivaneid.

Kui diivanipadjad on täidetud kvaliteetse porolooniga, hoiavad need oma vormi ka aastate pärast. Istmepadja sisu olgu piisavalt tugev – istudes ei tohi tunda diivani karkassi. Kvaliteetne diivan on üleni polsterdatud – libista käega üle käepidemete ning diivaniselja, et selles veenduda.

Enne poodi minekut  tuleks selgeks teha see, millistes mõõtudes diivaneid saab tuppa mahutada. Et sellest paremini aimu saada, võib maalriteibiga põrandale jooned tõmmata -- sinna kus tulevane sohva asuma hakkab. Kui paneme maalriteibiga diivani piirjooned paika, on meil visuaal paremini silme ees. Seejärel saame ka teibitud joonte pikkused ära mõõta – sobilikud mõõdud diivani jaoks ongi teada.

Kirjud mustrid või rahulik ja naturaalne?   

ertyuiolo.png

Isikupära saab diivanile lisada ka dekoratiivpatjadega.
Tarmeko

Kure toob välja, et kirjutel ning erksavärvilistel diivanikatetel on mitmeid eeliseid naturaalsemate toonide ees. Julge valik toob ruumi särtsakat karakterit, kuid värvilised toonid on ka väga praktiliseks lahenduseks – kirjul diivanikattel on plekke raskem märgata. Kes otsib naturaalsemates toonides sohvat, ei pea siiski muretsema – tasub vaid leida mõni kergesti puhastatavatava kattega mudel. Isikupära saab diivanile lisada ka ilupatjadega – kauni lahenduse võime saada näiteks siis, kui lisame beežile või helehallile diivanile erksavärvilisi või pilkupüüdva mustriga dekoratiivpatju.

Milline diivanikate sobib väikelastega peredesse, milline lemmikloomaga kodusse?

Ka väikelastega perekond võib endale rahumeeli kauni diivani soetada – diivanikate peaks aga olema kergesti puhastatav. Heaks valikuks on diivan, mille padjakatteid saab vajaduse korral maha võtta ning ära pesta. Teine võimalus on soetada kergesti hooldatavast kangast või nahkkattega diivan, tavaliselt on sel puhul  ka kattematerjalil vastav märgistus olemas. Kui kattematerjalil on näiteks märgistus Easy Clean või H2O clean, on materjal vetthülgav ning mustuse saab kattelt eemaldada hõlpsasti – vee ja lapiga.  

curve-set-1-1.jpg

Kitsa kangakiu vahele ei jää lemmiklooma küüned kinni. Diivan ning tugitool sarjast Curve.
Tarmeko

Lisaks väikelastele võivad diivanitele parajaks katsumuseks olla ka lemmikloomad. Kui kodus on koer või kass, tasub eelistada kattematerjale, millel puuuduvad suured kangakiud – nii ei saa lemmiklooma küüned kangakiudude taha kinni jääda. Ka loomakarvu on kergem puhastada tihedama kiuga või nahast diivani pealt. Niisiis tuleb diivanit valides arvesse võtta kõiki pereliikmeid, muuhulgas ka lemmikloomi. Et diivanivalik on tänapäeval suur ja lai, leiab sobiliku ning kauni lahenduse sellegi poolest igasse kodusse.

Mooduldiivan – trendikas ning praktiline

Eestlaste seas on populaarseks valikuks praktilised pesukastiga diivanvoodid, aga ka luksulsikud, suured ning pehmed nurgadiivanid. Armastatud mudeliteks on näiteks ruumikad  ja mõnusad nurgadiivanid Julia, Anna, West, ning Florida. Kure toob aga välja ka ühe nutika alternatiivi: nurgadiivaniga sarnase efekti võib tekitada järi ehk tumbaga. Tumba eeliseks on aga see, et selle saab paigutada diivani mõlemasse otsa, vajadusel saab seda ka eraldiseisvana kasutada.

sdfghjkl.png

Lisaks minimalistliku disainikeelega mudelitele on suureks trendiks ka romantilise hõnguga disainilahendused.
Tarmeko

Terves maailmas on suureks trendiks ka minimalistliku disainikeelega mudelid – siinkohal on heaks näiteks mudelid Fjelness  ning Concord. Trendiseadjal tasub pilk peale visata ka romantilise hõnguga disainilahendustele. Populaarsust on kogumas ka kangakattega mooduldiivanid. Tegu on nutika ja praktilise valikuga – seda tänu eraldiseisvale tumbale ning üleni kangaga kaetud moodulitele. Kuna kõiki diivani mooduleid saab ümber sättida ning üksteise külge kinnitada, võib diivanile uue ilme anda kas või iga päev.  

Algavaks kooliaastaks valmis  

Uus kooliaasta on taas algamas  ning lisaks koolikoti sisule tasub valmis seada ka kodu. Lapsed on tagasi linnas, koolijütsi sõbrad satuvad taaskord tihemini külla. Kui aga lapse sõber ka ööseks külla jääb, tekib küsimus – kuhu külalisele magamisase teha?

Nutikas ja mõnus lahendus on tugitoolvoodi. Kokkupanduna on tegemist maitseka sisustuselemendi ning mõnusa istmega, kuid lahti tõmmates saab sellest voodi. Tugitoolvoodi Ronny ei võta toas eriti ruumi, kui see aga voodiks teha, on magamisosa piisavalt ruumikas — ka kõige pikem sõber saab mugavalt majutatud.

                                                           

Tarmeko tootevalikus on lai valik kvaliteetseid diivaneid – kauni ja mõnusa lahenduse leiab nii trendikasse disainkodusse kui hubasesse maamajja. Diivanitega saad lähemalt tutvuda SIIN. 

 

Sarnased artiklid