Kuidas aknapesu tõhusaks muuta?
Ain Alvela
Jutud sellest, et mõned spetsiaalsed pesuvahendid väldivad hiljem mustuse kinnistumist klaasile, on otse öeldes jama. | Shutterstock

Kas traditsioonilise vesi-lapp-paber meetodi asemel on ka teisi lahendusi, et see iseenesest hädavajalik, aga mitte kuigi meeldiv tegevus endale kuidagi mugavamaks muuta?

Igaüks peseb aknaid vastavalt vajadusele ja kuigi tavaliselt võetakse see töö ette kevadel ja sügisel, võib neid muidugi pesta-pühkida suvalisel ajal, kui mustus klaasidel häirivaks osutub.


Kodused puhastusvahendid
 

Et mitte jääda pelgalt moodsate ja eks ka hinnalt kallite klaasipesuvahendite propageerijaks, olgu öeldud, et hoolas inimene saab oma kodu aknad kenasti puhtaks ka nõnda, et kasutab selleks vaid sooja vett, millesse lisatud törts mingit pesuainet, pehmet puuvillariidest lappi ja kuivatamiseks pehmemat sorti vett imavat paberit, olgu selleks siis kasvõi vana ajaleht. Tulemuse edukuse määrab see, et aknaklaas tuleb märjalt korralikult mustusest puhtaks pesta ja seejärel enne kuivamist hoolikalt kuivaks nühkida.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid