Kuidas luua kaunis kodu väikese eelarvega?

Sisuturundus

Kaunis ja hubane kodu ei pea alati tähendama suurt eelarvet. Ka väikese eelarvega on võimalik luua unikaalne ja stiilne kodu, mis peegeldab sinu isikupära ja loovust.

Neil, kellel puuduvad vahendid erilahenduste loomiseks mööbli näol või tellimuste põhisteks sisustuselementideks, võivad kombineerida taaskasutust uue ja kauniga. Mõningatel juhtudel aitavad sellised rahastusvõimalused nagu tarbimislaen või väikelaen, kuid kõrge targem on siiski säästa ja investeerida koju vastavalt võimalustele. Selles artiklis tutvustame mõningaid praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas kujundada kaunis kodu väikese eelarvega.

Eelarve planeerimine:
enne kodusisustamist on oluline koostada eelarve. Selle abil saad hinnata, kui palju sul kodu kujundamiseks raha on. Pane kirja oma prioriteedid ja vali välja need aspektid, millele soovid rohkem tähelepanu pöörata. Planeeri ostud ja leia parimad hinnad, võrdle erinevaid pakkumisi.

Sooduspakkumised:
ostlemisel jälgi allahindlusi ja sooduspakkumisi. Paljud kauplused ja e-poed korraldavad regulaarselt soodusmüüke, kus on võimalik saada stiilseid sisustusesemeid märksa soodsama hinnaga. 

Tee ise käsitööd:
käsitöö võib olla mitte ainult lõbus ja loov tegevus, vaid ka suurepärane võimalus luua kaunist kodu väikese eelarvega. Näiteks võid ise valmistada padjakatteid, kardinaid või muid dekoratiivseid esemeid. Otsi veebist inspiratsiooni ja proovi leida lihtsaid DIY projekte, mis sobivad sinu oskustega ja eelarvega. Sinu enda valmistatud esemed lisavad su kodule isikupära.

Taaskasutatud mööbel:
see võib olla suurepärane võimalus säästa raha ja leida unikaalseid esemeid. Uuri lähedalasuvaid taaskasutuspoode, laatu või veebilehti, kus müüakse kasutatud mööblit. Tihtipeale leiad sellise mööbli üsna soodsa hinnaga ja võimalus on, et leiad just selle eseme, mis kodust puudu on.

Valgustus:
hea valgustus on üks olulisemaid aspekte kauni kodu kujundamisel. Kasuta loomulikku valgust nii palju kui võimalik, avades aknad ja kasutades kergeid õhulisi kardinaid. Lisaks loomulikule valgusele, vali sellised lambid, mis ühtivad kodu disainiga. Õigesti paigutatud ja valitud valgustus annab kodule omapärase atmosfääri.

Lisa rohelisust: üheks parimaks dekoratsiooniks kodus, on aknalauale paigutatud lilletaimed ning toataimed. Taimed ei lisa lihtsalt rohelisust ning elava hinge energiat, vaid puhastavad ka õhku. Taimi ei pea aga alati ostma, erinevates sotsiaalmeedia gruppides jagatakse lilletaimi isegi tasuta.

Kasuta garderoobisüsteemi: kuna lohakil asjad jätavad kodus alati segase vaatepildi, proovi esemed paigutada enda kohtadele peale nende kasutamist. Organiseerimiseks võib kasutada spetsiaalseid kaste, kappe või garderoobisüsteeme.  

Kauni kodu loomine väikese eelarvega on täiesti teostatav. Oluline on teha eelarve, planeerida ostud, jälgida sooduspakkumisi ja kasutada loomingulisust. Lisaks võib taaskasutatud mööbel olla suurepärane alternatiiv ning hea valgustus aitab luua hubast atmosfääri. Ära unusta ka ise käsitööd teha, sest enda tehtud esemed lisavad kodule isikupära. Lõppude lõpuks on kaunis kodu eelkõige koht, kus tunned end mugavalt ja koduselt, olenemata eelarvest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid