Mainekas Belgia arhitekt ja disainer peab Tallinnas tasuta loengu

Kristel Trell
kodus.ee
Isaïe Blochi kollektsioon "Cutlery" | erakogu

Kanuti Gildi Saalis esineb EKA arhitektuuriteaduskonna kutsel 2. märtsil kell 18 avatud loengute sarja raames Belgia arhitekt ja disainer Isaïe Bloch, kes uurib, mis juhtub siis, kui vormitraditsioon kohtub digitaalsete tootmisvõimalustega, olgu objektiks arhitektuur, disain, mood või skulptuur.

Kuna seda, mida Bloch tahaks arhitektuurivallas teha, tänased tehnilised võimalused veel valmis ehitada ei võimalda, siis rakendab ta sama lähenemist väiksemate mahtude ja vormide puhul, olgu selleks söögiriistad, mood või ehtekunst; tulemus on korraga äärmiselt kaasaegne ja mõnevõrra barokne. Kuulama on oodatud kõik arhitektuuri- kui disainitudengid, professionaalid ja lihtsalt huvilised. Loeng on tasuta ja inglise keeles. Oma tulekust tuleks teada anda siin.
2010. aastal rajas Bloch oma ideede teostamiseks Londonis disainipraksise Eragatory, ning tegeleb täna uute digitaalse disaini meetodite ja võimaluste ning ajalooliste tootmistehnikate ühenduskohtade otsimisega. Blochi loomingut on avaldatud rahvusvaheliselt mh Karl Lagerfeldi ja Carine Roitfeldi raamatus “The Little Black Jacket” ning Lucy Johnstoni kogumikus “Digital handmade: craftsmanship in the new Industrial Revolution” (Thames and Hudson, 2015). Bloch on rohkelt esinenud ka näitustel – New Yorgis MOMAs, Orleansi FRAC’i keskuses, Londoni SHOWcabinetis ja Praha eksperimentaalarhitektuuri biennaalil, lisaks sellele peab Bloch loenguid mitmes Londoni ülikoolis.

Arhitektuuriteaduskond kutsub Tallinnasse loengusarjale esinema maailmas tuntud arhitekte, teoreetikuid, kriitikuid ja urbaniste, et tutvustada arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud on inglise keeles ning tasuta, loengusarja toetab Eesti Kultuurkapital ja korraldab EKA arhitektuuriteaduskond. Kuraatorid on Sille Pihlak ja Siim Tuksam.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid