1. Mõtle täpselt läbi, millist pidu sa tahad.
Kas pidu toimub toas või ões, kui palju külalisi tuleb, missugune on külaliste logistika (jah, ka see see, kuidas külalised sinu juurde jõuavad või kuhu mantid-joped-kingad panevad, tuleb läbi mõelda). Kas peol pakutakse suupisteid või on tegemist õhtusöögiga? Kui nii, siis optimaalseks õhtusöögikülaliste arvuks peetakse 8 inimest - jõuad kenasti asjad ette valmistada ning ka külalistega suhelda.
2. Anna külalistele varakult teada
See, kui külalistele peost varakult teada annad, näitab, et nad on sulle tõesti olulised ning peole oodatud - arvesta, et ka neil on tarvis oma aega planeerida, leida vajadused lapsehoidjad, võtta ette pikem teekond jne. Kutses märgi täpselt ära missuguse peoga on tegemist - kas pidu toimub toas või õues, kas tuuakse kingitusi ja kui, siis missugused kingitused on soovitud, kas tegemist on teemapeoga ja külalistele kehtivad rõivastusreeglid, kas lapsed ja lemmikloomad on oodatud, kas kaugetel külalistel on vajadusel öömajavõimalus. Kindlasti oleks tarvis märkida peo algus ja vajadusel ka lõpp. Samuti on sulle kui võõrustajale oluline, et teaksid, kes tulevad: palu juba kutsel teatada kas tulekust või mitteilmumisest.
3. Oma kodus kehtestad sina reeglid
Ära vaeva pead sellega, kas külalistele sinu kodupeoks seatud reeglid meeldivad või mitte - see on sinu kodu, sinu pidu ja sina teed reeglid ning külalistel tuleb neist kinni pidada, nii lihtne see ongi. Niisiis anna oma reeglitest külalistele kohe saabudes teada - näiteks et sinu kodus ei kõnnita siseruumides välisjalanõudes või suitsetajatel palutakse minna majast eemale.
4. Too välja parim
Pidu on sinu kodu tähetund: nii nagu ise paned end külaliste tulekul kenasti riidesse ja teed soengu, löö kodu läikima ja näita selle parimaid külgi! Kindlasti tuleks enne külaliste tulekut ette võtta põhjalikum kraamimine - esiteks saab kodu korda ja üleliigseks osutunud asju võid lõbusal moel peo kulgu integreerida, näiteks loosida välja auhindadena mõnel seltskondlikul võistlusel-mängul.
Samuti on pidu just see koht, kus näidata kauneid lauanõusid ja tekstiile - ära hoia end tagasi! Ka ruumide dekoreerimine näitab, et külalised on peole oodatud ning pererahvas on nende vastuvõtuks valmistunud. Miks mitte kaaluda ka väikesi armsaid meeneid või üllatuskingitusi - isegi väike šokolaad külalise nimega annab talle hea tunde, et just teda oodati sellele üritusele. Võõrustajana võta endale selgelt peo läbiviija ja juhi roll ning juhenda külalisi - kuhu minna ja mida teha.
5. Võta aega ettevalmistuseks
Tõeliselt meeldejääv kodune pidu ei sünni üleöö - mida varem planeerimist alustad, seda kindlam on, et pidu kulgeb edukalt. Ka toiduvalmistamine jaga etappideks - pane varakult kokku menüü ja käi poes ära, et viimasel hetkel ei peaks ununenud asjade järele kihutama. Samuti saad vähemalt päev varem ette valmistada mõned suupisted jms, et külaliste tervitamise asemel ei peaks leemekulpi liigutama. Kuid võid ka kokkamise peo kulgu integreerida - näiteks et külalised sätivad juba ettevalmistatud komponentidest endale kokku magusroa vms. Mida rohkem planeerid ja ette mõtled, seda valutumalt ja rõõmsamalt möödub su planeeritud kodupidu.