Millised kardinad valida elutuppa, magamistuppa või lastetuppa?

kodus.ee/Grete Martha Laan
Kuigi lumivalge mööbel ja stiilsed heledad külgkardinad näevad head välja, nõuab taoline kodukujundus rohkem hooldamist. | 123RF

Koduvärskendus ootab ees ja sa ei suuda otsustada, milliseid kardinaid valida? Bonava Eesti OÜ sisekujundaja Grete Martha Laan jagab nõuandeid, millised kardinad valida.

"Elutuppa sobivad üldiselt õhulisemad kangad," soovitab sisekujundaja. "Ent kui aken on otse vastu teleriseina, siis peaks akna ees olema ka kattev kardin: paks tekstiil, ruloo või ribakardin, mis kaitseb päikese eest ja võimaldab telerit vaadata. Kui aken ei ole teleri vastas, tasub eelistada õhulisi kardinaid."

Magamistoas võiks sisekujundaja soovitusel kasutada nii õhulist kui ka paksu kardinat: õhulist päeval ja öösel katvamat kardinat. "Juhul kui magamistoa aknad asetsevad nii, et keegi neist sisse ei vaata, võib piirduda ka ainult paksu kardinaga, mida ööseks ette tõmmata, päeval aga nautida katmata vaadet ja lasta valgust tuppa," soovitab Laan.

Lastetuppa ei ole tema sõnul hea valida tekstiilkardinaid, sest need kipuvad kergesti määrduma. "Kõige lihtsam ja praktilisem oleks valida sobiva motiivi või mustriga lastepärane ruloo või  pimendamist võimaldav ribakardin. Lapse kasvades on seda kerge vahetada. Armsa lastetoa tegemiseks on muidugi kõik võimalik, kuid roosade printsessidega või autodega tekstiile tasuks vältida," soovitab Laan.

Tänavustest kardinatrendidest näed ülevaadet siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid