Mis on see populaarne vahepala, mis maitseb nii suurtele kui ka väikestele?

Sisuturundus
Kolm vitamiinipommi. | Ühinenud Ajakirjad

Kes lisab selle sisse marju, kes banaani ja spinatit. See võib olla nii mürkroheline kui ka erelilla. Millega on tegu, kas arvasite ära?

Smuuti on see kiirelt valmiv mugavustoit, mida paljud eelistavad haarata otse rikkaliku valikuga poeriiulilt. Viimastel aastatel leiab poodidest üha enam erinevaid smuutisid, mahedikke ja mehusid. Lisaks laiale nimevalikule on ka toodete koostised erinevad. Küll on püreestatud puuviljadele lisatud näiteks mahla, jogurtit või piima.
Küll keskendutakse toodete erinevatele tervistavatele omadustele, lisades jooki näiteks valku või erinevaid supertoite. Saadaval on aga ka täiesti klassikaliste maitsetega naturaalsetest köögi- või puuviljadest valmistatud smuutisid.


Smuuti on ameeriklane

Ameerika juurtega püreestatud jook leidis 1930. aastatel esmalt tee sportlaste ja kulturistide lauale kui kiire ning toitev vahepala, milles on palju kasulikke kiudaineid ja vitamiine. Tänu sellest tekkinud kuvandile loetakse ka tänapäeval smuutit eelkõige tervislike eluviiside osaks.
Samuti peetakse algupärasest versioonist lähtuvalt smuutiks enamasti kergesti joodavat, paksema konsistentsiga, tooretest puu- või juurviljadest valmistatud jooki, millesse on vastavalt lisatud ka marju, erinevaid maitsetaimi või supertoite. Harilikult puuduvad sellest lisatud suhkrud või muud magustajad ja ka piimatooted.


Aura perepakis smuutid

Kuigi värsked smuutid on eestlaste toidulaual võileibade ja putrude kõrval järjest eelistatumad, nõuab nende valmistamine siiski mõningast ettevalmistust ja köögimasinate olemasolu. Et smuutiaustajad saaksid oma kiire elutempo juures ka ilma blenderdamiseta värsket smuutit nautida, tõi kodumaine joogitootja A. Le Coq turule 1-liitristes perepakkides smuutid, millest jätkub mõnevõrra kauemaks ja mis säilivad koduses külmkapis avatuna lausa nädal aega. Kõik smuutid on täiesti säilitusaineteta ja valmistatud ilma lisatud suhkruta.
Naturaalsed smuutid säilivad A. Le Coqi tootekategooria juhi Janika Kauri sõnul nii kaua tänu aseptilisele villimisliinile, kus tooted pakendatakse täiesti steriilses keskkonnas hermeetiliselt sulguvatesse kartongpakenditesse. See kaitseb smuutit valguse ja õhu eest ning annab ka võimaluse toota smuutit ilma säilitusaineid või suhkrut lisamata.

Aura smuutid on erilised ka selle poolest, et liitrisest pakist jätkub kauemaks ja seda saab näiteks väiksemas pudelis või purgikeses pere noorimatele kooli või trenni kaasa pakkida.

 

Kolm erilist maitset

Smuutide tootevalikusse kuulub kolm küpse maitsega tummist jooki, mis sobivad nautimiseks nii kodus kui ka tööl kerge einena või mõnusa maiustamisena. Valikus on värskendav mango-apelsinismuuti, suvise maitsega mustika-õunasmuuti ja kõige uuem, troopiliselt puuviljane kiivi-ananassi-mangosmuuti.

Kõik kolm jooki olid testijate sõnul väga maitsvad, kuid loomulikult selgus ka nende lemmiksmuuti.


Kodus.ee toimetus maitses koos perega Aura smuutisid

 

Kiivi-ananassi-mangosmuuti

* Hapuka maitsega smuuti on väga mõnus, sest pole tunda intensiivset ananassimaitset. Kiivi pehmendab ja teeb maitse mahedamaks. Seda juues tekib hetkega värskendav tunne.

* Kõik kolm smuutit on erakordselt head ja kosutavad. Kui aga teha pingerida, siis ananassi-kiivi meeldib kõige rohkem. Hapukas ja kerge. Kevadine ja kosutav. Muidugi väga meeliköitva värviga. Neid smuutisid tuleb juua läbipaistvast klaasist, siis jood ka silmadega. Võimas kevadine värvitrio.

* Kiivi-ananass meeldis kõige rohkem. Hapukas ja kerge. Värv ka kosutav. Kevadine tunne tekib.
Väga heas tasakaalus smuuti.

* Ananassimaitse küll domineerib, aga mangomaitset on ka tunda. Seda smuutit võiks juua lõunaootena, siis ei peaks võileiba vahepeal närima. Täiusliku küpse maitsega.

* Mõnusa hapuka maitsega. Kindlasti meeldib see ka minu külalistele.
See smuuti osutus lõpuks ka testijate lemmikuks.

 

Mango-apelsinismuuti 

* Nii nagu korgi lahti keeran, tungib ninna mõnus mangolõhn. Apelsinimaitset pole tunda. On parajalt magus, aga siiski mitte häirivalt.

* Kindlasti laste lemmikjook. Olen seda ka varem ostnud ja minu lapsed armastasid esimesest lonksust alates. Väga hea alternatiiv kommi asemel.

* Minu lapsele meeldis seda smuutit süüa kohupiimaga. Pani kaussi tavalist kohupiima ja valas mangosmuutit peale. Pidi väga hea olema.

* Tummise maitsega, annab aga seejuures vähe kaloreid, seega tööl olles 2 klaasi päevas juues annab mulle parasjagu energiat. Seda juues tunned, kuidas jõud voolab soontesse. Hea, et pole lisatud suhkruid.

* Mango selgelt domineerib, kuigi selles smuutis on 52% õunamahla. Väga tugev maitsepomm.

 

Mustika-õunasmuuti

* Esialgu on suus tunda uut ja harjumatut maitset. Kas seda tekitab nüüd leedrimari või põldmari? Väga mustikamaitset esialgu ei tuvasta. Õnneks pole jook väga magus. Mustikasmuuti on nii tummine, et seda palju jooma ei pea.

* Vahepalaks väga hea, annab vähe kilokaloreid. Seega on hea leid, mis annab energiat, aga samas paksuks ei tee. Võib tarbida 1 klaasitäie toidu vahepalana, hästi sobib just hommikuseks organismi käimalükkamiseks.

* Maitseb nagu mustikakissell. Kohe tuli meelde, kuidas vanasti vanaema mustikakisselli tegi ja sai seda rohke vahukoorega süüa. Nüüd tahaks ka siia juurde vahukoort.

* On mõnusalt tummine, hea, et säilib 1 nädal külmkapis, siis ei pea korraga ära jooma. Kummaline on see, et koostises on sama palju põldmarju, kui on mustikaid. Kumba maitset ma nüüd tunnen, on see põldmari või mustikas?

* Väga hea on seda smuutit nautida väikeste lonksude kaupa. Mõnus jook lõõgastumiseks. Saab kiiresti kõhu täis.

* Sobib hästi, aga kaks teist smuutit meeldisid mulle rohkem. Värv on vapustavalt ilus.

* See smuuti tundus mulle ploomimaitselisena, nagu oleks joonud sõõmu ploomimahla. Iseenesest väga hea jook.

 

Sarnased artiklid