Mõnus keskkond muudab õppimise mõnusamaks. Kuidas valida lapsele sobiv koolimööbel?

kodus.ee
Sisuturundus
Kui lapsele meeldib tema koolimööbel, on ka õppimine palju mõnusam. | Aatrium Sisustuskaubamaja

Iga koolilaps vajab ka koju ühte korralikku töönurka. See ei pea olema suur, aga kindlasti peab olema see mugav ja praktiline koht, kus on olemas hea tool, sobiv kirjutuslaud ning õige valgustus. Kui lapsele meeldib tema koolimööbel, on ka õppimine palju mõnusam.

Reguleeritav töötool – parim valik kasvavale lapsele

Mugava seljatoega reguleeritav isete, mis on kaetud hingava võrkkangaga. | Aatrium Sisustuskaubamaja

Et töötool oleks mugav ja ergonoomiline, peab iste olema sobiva kõrgusega. Tooli kõrgus on paras siis, kui istudes uletuvad jalad kindlalt maha, reied on põranda suhtes horisontaalsed ning käed mugavalt laual. Kui töötooli kõrgus on reguleeritav, saab seda kasutada igas vanuses – nii ei pea tooli lapse kasvades välja vahetama. Hea on ka see, kui toolil on ka rattad –  vajaduse korral saab laps ka ise seda hõlpsasti ühest kohast teise paigutada.

Et põrandapinda hoida, võime istme ja põranda vahele paigutada toolialuse. Spetsiaalseid toolialuseid saame soetada nii põrandale kui vaibale – alus aitab põrandakatet hoida kulumise eest, mida toolijalad või rattad põhjustada võivad. Et toolialus on läbipaistev, sobib see nutikas ese igasse ruumi.

Hästi valitud laud ilmestab tuba ka mitme aasta pärast

Laud on silmapaistev mööbliese, mis peab ülejäänud interjööriga kenasti kokku sobima. Olgu tegemist algklassilapse või juba vanemas eas koolijütsiga, kirjutuslaud olgu maitseka disainiga – selline, mis on lapse tuppa sobilik ka vanemas eas. Kindel minek on heledad ning naturaalsed toonid, aga ka puidumustriga mööbel.

Kindlasti ei tasu kokku hoida ruumi arvelt – lauale peavad mahtuma vajalikud koolitarbed, aga ka lauavalgusti. Arvestada tasub ka seda, et varem või hiljem peab lauale ära mahtuma arvuti.

Kolm või neli lauasahtlit kuluvad alati marjaks ära –  nii ei kuhju üleliigne kraam lauale, samas on kõik vajalik alati käeulatuses. Kui sahtlid avanevad ja sulguvad metallsiinidel, liiguvad need vaikselt ja sujuvalt.

Samuti on võimalus kombineerida lihtsama stiiliga laud ning lisada sinna sahtliboks või kummut, nii ei pea tingimata piirama ennast selle valikuga, mis on pakkuda kontori osakonnas -- lase loovus lendu. 

Sobilik valgusti peab olema igal töölaual

See paeluva disainiga laualamp on reguleeritava kupliga – nii saab valguse suunata täpselt sinna, kuhu vaja. | Aatrium Sisustuskaubamaja

Sobilik valgustus olgu olemas igal töölaual. Kui laud ei asu täpselt akna kõrval, tuleks lisavalgustust kasutada ka päevasel ajal. Tavalisest laelambist, mille valgus üle ruumi hajub, ei piisa – silmade hoidmiseks on vaja korralikku kohtvalgustit. Laualambi kuppel võiks olla reguleeritav – nii saame valguse suunata täpselt sinna, kus parasjagu vaja on.

Riiuli abil tekitame tuppa lisaruumi

Selline riiul on korraga pilkupüüdev ja maitsekas – riiuli vaheseinade ja servapealistuse värvid varieeruvad, tekib põnev kontrast. | Aatrium Sisustuskaubamaja

Paratamatult võtavad raamatud, meisterdamistarbed, spordivahendid ja muu kooliks vajalik enda alla omajagu ruumi. Korralik riiul tekitab tuppa justkui ruutmeetreid juurde – väiksele pinnale saame mahutada üsnagi palju. Igal juhul tasub ära kasutada kõik seinarovad – kui paigutame sinna riiuli või kapi, kasutame oma toa ruumi maksimaalselt ära. 

Mõnus on ka see, et riiul pakub võimalust nii esemete hoiustamiseks kui ka eksponeerimiseks – nii saab mõnele riiulivahele paigutada näiteks raamitud foto või diplomi.

Ka pisematest panipaikadest on palju abi  

Tekstiilist ajakirjakorv on ühteaegu kaunis ja praktiline ese. | Aatrium Sisustuskaubamaja

Kui aga riiuliks enam ruumi ei jagu, aitavad asju paigutada ka pisemad panipaigad – näiteks ajakirjakorvid või säilituskastid. Käärid, joonlauad, ajakirjad ja vihikud saab mugavalt just väikestesse panipaikadesse mahutada.

Rohkem inspiratsiooni mõnusaks töönurgaks leiad SIIT.   

Sarnased artiklid