Nipid vana ja väsinud elutoa uuendamiseks
Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Aeg-ajalt peaks vaatama oma ruumid uue pilguga üle ning laskma neid uuendada, et anda neile uus jume.

Kodu on meie pesapaik, kus peaksime ennast alati tundma hästi ja koduselt. Samas on paratamatus see, et sisustus ja muud elemendid kuluvad ning trendid muutuvad. Seepärast on oluline aeg-ajalt vaadata ruumid uue pilguga üle ning lasta neid ka uuendada, et anda neile uus jume. Elutuba on üks olulisemaid ruume, millele tähelepanu pöörata - siia kogunevad kokku pere, sõbrad ja külalised, mispärast tasub sellesse investeerida. Siit leiad 10 nippi, kuidas võiksid tähelepanu pöörata oma elutoale ja selle uuendamisele.

Too seintele uus elu

Kas Sinu kodu seinu katab hetkel vana tapeet või kulunud värv? See tähendab seda, et on aeg võtta ette lihtne remonditöö - need ära värvida! Tänapäeval soovitatakse ühevärvilisi heledaid seinu, millele saad tuua elu läbi piltide ja riiulite, kuhu omakorda panna põnevaid aksessuaare ja dekoratsioone. Värv ei pea olema alati valge - võid valida ka näiteks hallikad või beežikad toonid. Soovi korral võid tuua ruumi dünaamilisust nii, et värvid ühe seina teist värvi või katad selle meelepärase tapeediga.

Vaata üle parketi seisukord

Kui Sinu kodus olev parkett on vana ja kulunud, siis peale seinte värvimist on hea mõte ka selle värskendamine ette võtta. Olenevalt vajadusest vaheta see välja, värvi või lase see lakkida. Kindlasti mõtle ka selle peale, kuidas uus põrand võiks ülejäänud interjööriga kokku minna. Näiteks kui seinad värvid beežikaks, ei pruugi näiteks tumehall põrand sellega nii hästi sobida kui soojem pruunikas toon. Parketi vahetamise jaoks ei ole vaja võtta kallist töömeest - vali lihtsalt meelepärane parkett välja, vaata internetist õpetlikke videosid ning siis mõistad, et pole see tegelikult midagi nii keerulist.

Loo uus atmosfäär aksessuaaridega

Kuigi ei ole tark erinevate dekoratsioonidega üle pingutada, siis sellegipoolest võivad need hetkega muuta kogu ruumi märkimisväärselt kodusemaks ja trendikamaks. Ürita pidada minimalistlikku joont ning too tuppa taimed, lilled, pildiraamid koos minimalistlike piltidega, mis interjööri täiendavad. Siinkohal on hea nipp näiteks ühevärviliste seinte puhul paigaldada sinna seinariiulid ning asetada taimed ja pildiraamid just nendele toetuma. Nii on hetkega modernistlik interjöör loodud.

Ütle lahti asjadest, mida Sa ei vaja

Minimalistlik elutuba näeb alati välja hea - see loob ruumist kordades avarama mulje, mis aitab kaasa ka hubasusele. Seepärast vaata üle kogu tuba ning viska ära, peida või anna ära kõik esemed, mööblitükid ja dekoratsioonid, mida Sa ei kasuta. See võimaldab Sul tekitada rohkem vaba ruumi. Teame, et asjadest on raske loobuda ning alati kiikab pähe mõte: “Äkki mul on seda ikkagi vaja?” Kui Sul ei ole seda vaja läinud pikka aega, siis ei lähe tõenäoliselt ka edaspidi. Seega tasub nendest esemetest siiski lahti öelda - kõige parem on need kellelegi ära anda ning toetada taaskasutamist.

Vaheta välja elutoamööbel

Elutoamööbel kulub kõige kiiremini, sest seal veedame sageli ka kõige rohkem aega. Diivanile võivad tekkida plekid, tugitoolid kaotavad oma hea välimuse ning muud elemendid ei vasta enam sellele, kuidas need alguses välja nägid. Sageli on probleemiks see, et mööblivahetust ei tehta, kuna see on kallis. Õnneks on tänapäeval olemas mitmed veebipoode, kus toimuvad sageli erinevad sooduskampaaniad ning kust saad soetada uhiuue mööbli kordades soodsamalt kui näiteks tavapoest.

Eelista praktilisi esemeid

Praktilisus aitab hoida minimalismi joont ning hoiduda esemete juurde tekkimisest, mida Sul tegelikkuses vaja ei ole. Kui näiteks oled ostmas endale uut diivanit, siis eelista eelkõige näiteks pesukastiga mudeleid, kuhu peita tekid ja padjad. Samuti on praktilised ka diivanvoodid, mille saad muuta vajadusel voodiks külaliste jaoks.

Loo ühtne värvikujundus

Vanasti olid moes kirevad värvid ning säbrulised mustrid. Tänapäeval eelistatakse puhtaid jooni, omavahel sobivaid värvikombinatsioone, mis loovad terviku. Seepärast mõtle, millised värvid Sulle meeldivad. Kas eelistad sooju või külmi toone? Kas pigem tagasihoidlikke värvilahendusi või soovid tuua tuppa särtsu ka mõne teise värviga?

Otsi inspiratsiooni

Kui Sa ei tea kuidas oma uut kodu kujundada, siis otsi inspiratsiooni internetist. On olemas erinevaid stiile, millest õppust võtta - Skandinaavia, moderne, industrialistlik jne. Vaata kuidas teised inimesed on oma kodu lahendanud ning võta õppust trendidest. Isegi kui täiesti uue stiili loomine on Sinu jaoks kulukas, siis sobib imehästi ka stiilide sobitamine. Oluline on siiski see, et Sina tunneksid oma kodus hästi.

Taaskasuta

Nii nagu soovid Sina lahti saada oma vanadest esemetest, teevad seda ka teised. Küll aga võid teiste äraantavate esemete seast leida neid, mis sobib Sinu interjööri ideaalselt. Seepärast hoia silm peal ka müügiplatvormidel, taaskasutuskeskustel ning ka nendel platvormidel, kus antakse tasuta asju ära. Taaskasutus on moes - see on loodussõbralik ning lisaks sellele säästad ka rahaliselt rohkem.

Säästa raha veebipoodides

Kui Sa taaskasutusest ei leia meelepäraseid esemeid või eelistad ikka mööblit, mis täiesti kasutamata ja mida saad täiesti enda omaks kutsuda, siis tasub tutvuda veebipoodides oleva valikuga. Nagu varem sai mainitud, siis veebipoodides on sageli hinnad palju soodsamad, sest puuduvad erinevad varjatud kulud, mida hinna sisse üldiselt arvestatakse. Lisaks sellele on võimalik seal ka säästa suurelt, kuna seal toimuvad sageli erinevad sooduskampaaniad ja pakkumised. Näiteks leiad kindlasti meelepärase elutoamööbli Kaup24 veebipoest, kus on suur valik ning alati soodsad hinnad.

 

                                                                                                            www.kaup24.ee

 

Sarnased artiklid