Õues sündmuste korraldamine

Sisuturundus

Tänapäeval otsustab üha rohkem inimesi õues on tähtsaid sündmusi korraldada ja nii saavad peotelgid ürituse läbiviimiseks kõige sobivamaks kohaks. Päris lageda taeva alla suurema ürituse korraldamine jätta on Eesti ennustamatut ilma arvestades liiga suur risk.

 

Ilmselgelt on õues üritust planeerides seetõttu oluline valida õige peotelk. Sinu telk on sinu ürituse sotsiaalne keskus ning esmatähtis on tagada, et sul oleks külaliste jaoks piisavalt ruumi ja jääksid seejuures ka oma eelarve piiresse. Siin on mõned näpunäited ürituse jaoks peotelgi valimiseks.

Millist üritust sa korraldad?

See on esimene ja kõige olulisem asi, millele tuleks mõelda. Erinevate ürituste jaoks on olemas erinevat tüüpi telke. Tooteid reklaamides soovid oma telgile pilkupüüdvat ja kohandatud kujundust. Spordiüritustel soovid lihtsa ja klassikalise kujundusega telki, mis mahutaks piisavalt inimesi. Pulmade ja muude tähtsate sündmuste jaoks soovid stiilse välimusega elegantset telki. Olenemata sündmuste tüübist, leiad kindlasti oma vajadusele vastava telgi.

Sündmuse asukoht

Asukoht on ka oluline kriteerium, mida tuleks kaaluda. Asukoht määrab sinu ürituse õnnestumise. Lisaks saab valida erinevaid telgikinnitusi olenevalt sinu asukohast ja pinnasest. Näiteks terasvaiade abil on rohusel pinnasel tagatud palju parem telgi kinnitus.

Ilmaga arvestamine

Ilmal on otsustav mõju välistele tegevustele. Kuid telk võib märkimisväärselt vähendada ilmastiku mõju ürituse õnnestumisele. Veekindel ja massiivne sein on telkide peamised ja hädavajalikud omadused. Lisaks vihmaveerenn vihmaseks päevaks, konditsioneer kuumaks suveks, küttesüsteem külmade ilmade jaoks, et kõik sinu poolt planeeritud tegevused saaks sujuvalt läbi viidud.

Telgi mahutavus

Külalistele piisava ruumi olemasolu eest vastutab sündmuse võõrustaja. Mahutavus sõltub ka sinu istekohtade ja laudade seadistusest ning telgis kasutatavatest kaunistusest. Iga külalise jaoks vajalik ala on umbes 1,5 ruutmeetrit. Selle võid umbkaudseks aluseks võtta. Kui korraldad telgis näiteks esitlust või moeetendust, peaksid kaaluma ka poodiumi või lava suurust ja selle täpset asukohta telgis.

Kvaliteedi ja eelarve arvestamine

Telk peaks olema turvaline, kindel ja lihtsalt paigaldatav. Samas tuleb ka eelarvet kindlates piirides kontrollida. Külalistele piisava ruumi tagamine ja eelarve piires hoidmine on mõlemad seega prioriteedid ja kompromissi saavutamise koht.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid