Põhjamaine disain kohtub Peruu alpakadega

kodus.ee
Sisuturundus
Pehmed pleedid on valminud vastupidavast alpakavillast. | ALPAKA

Juba tuhandeid aastaid tagasi hindasid Inkad alpakavilla selle pehmuse ning soojapidavuse tõttu. Seda peeti isegi kullast hinnalisemaks—seetõttu on alpakade villa ka inkade kullaks nimetatud. Alpakade kodukohas Andides võib temperatuur ööpäeva jooksul kõikuda lausa 40°C vahemikus. Loomad peavad karmidele ilmastikutingimustele vastu tänu oma villale, mis on lambavillast lausa seitse korda soojem. 

Luksuslik pehmus

Ka tänapäeval osatakse hinnata alpakade villast valminud naturaalset ja siidiselt pehmet kangast. ALPAKA on eestimaine ettevõte, mis loob põhjamaiselt minimalistlikus stiilis rõivaid ning interjööritooteid. Tooted on valmistatud Peruu alpakade soojast villast ning vastupidavast nahast. Alpakade pehmest villast valminud rõivad sobivad suurepäraselt ka tundliku nahaga inimestele ning allergikutele – erinevalt lambavillast ei sisalda alpakavill ühtegi allergeeni.

Ühteaegu stiilne ja mugav – alpakavillast rõivad hoiavad kandja soojas, kuid lasevad nahal hingata.
ALPAKA

ALPAKA tootevalikust leiab kõige pehmemad ja soojemad kardiganid ning sallid, valmistatakse ka palju muud, isegi mängukarusid. Kuigi alpakavill on haruldaselt soojapidav, laseb see samal ajal nahal hingata. Alpakavillast kampsun  on suurepäraseks kaaslaseks ka muutliku ilmaga Eestimaa suvel. Kui ilm on ühel hetkel päikseline ja soe, teisel hetkel aga jahe ja tuuline, võib olla raske leida sobivat riietust-- alpakavillast kampsun pakub soojust külmal aja ning hoiab soojaga naha jahedana. Alpakavillast riideid on mõnus kanda ka seetõttu, et need ei kortsu ega lähe topiliseks.

Suveõhtul terrassil puhates on mõnusaks kaaslaseks alpakavillast pleed. Pehme pleed pakub sooja ning laseb nahal hingata. Vett ja mustust hülgav materjal teeb pleedist asendamatu kaaslase nii koduaias, piknikul kui välikontsertidel. Alpakavillal on ka kaunis looduslik sära, mis pleedile luksusliku ilme annab— nii sobib see kokku ka pidulike riietega. Kuna pleed on kerge, on seda mugav endaga kaasa võtta.

Alpakavillast valminud pleed on kerge, nii saab selle mugavalt ka piknikule kaasa võtta.
ALPAKA

Ka kodusesse interjööri annab pleed luksulikku ja särtsakat karakterit. Valikus on rohkelt erinevaid värvitoone—selle suve uuteks tulijateks on karge järvesinine ning jahutav jääsinine. Rikkalikust värvivalikust leiab igasse elutuppa pilkupüüdva ja praktilise disainielemendi.

Kõik ALPAKA nahast valmistud tooted — vaibad, padjad, voodikatted ning mängukarud – on valminud käsitööna kohapeal, Peruus. Sealsed meistrid on pärit perekondadest, kus alpakanaha töötlemise oskuseid on lastele põlvest põlve edasi antud.

Kõik alpakanahast tooted on valmistatud Peruu meistrite poolt käsitööna.
ALPAKA

Alpakanahk on väga haruldane materjal — seda saadakse vaid loomulikul teel hukkunud loomadelt. Lihtsalt naha saamiseks ei hukata looma kunagi, alpaka on selleks liialt hinnaline villakandja. Sellegipoolest hukkub iga aasta ligi kolmandik noorloomadest nõrga tervise ja karmide ilmastikutingimuste tõttu. Kuigi iga looma hukk on farmerile märkimisväärne majanduslik kahju ja loomanahkade müük seda ei kompenseeri, pakub see mõningast toetust. Seega on alpakanahkade puhul tegemist nn julmusevaba tootega – hinnalisi villaloomasid naha saamise eesmärgil ei hukata.

ALPAKA valmistab paljud tooted ka eritellimusena. Koostööd tehakse mitmete tunnustatud disainerite ning sisearhitektidega, kelle sisustusprojektidesse erinevaid disainielemente toodetakse. Ühele Jaapani kliendile on aga loodud hoopis mänguloomade erikollektsioon.

Püsib kaua kaunina

Alpakavill on keskkonnasõbralik toode— ühelt alpakalt saab rohkem villa kui näiteks kašmiirkitselt või lambalt. Alpakat tarvitavad enda massi kohta vähe vett ning toitu— seega on nende kasvatamine efektiivne ning ei nõua palju loodusressursse. Alpakade villast ning nahast tooted on vastupidavad ja püsivad kaunina pikki aastaid. Nii on alpakavillast tooted kvaliteetne ning keskkonnasõbralik valik.

Et nii alpakavill kui ka põhjamaine disain on kõrgelt hinnatud terves ilmas, müüakse ALPAKA tooteid lisaks Eestile ka paljudes teistes Euroopa riikides, samuti USAs, Jaapanis ning veel mitmestes  paikades üle maailma.

 

Eestis leiame ALPAKA tooteid Tallinnast ettevõtte showroomist aadressil Tatari 64 (4. korrus), aga ka ALPAKA e-poest. ALPAKA edasimüüjateks on Kaubamaja, Stockmann, Dreamland, Hää Eesti Asi Tallinna lennujaamas ja Viru tänaval ning mitmed Tallinna disainipoed. Tutvu ALPAKA toodete ning e-poega lähemalt SIIN. 

Võimalus investeerida

Hinnatud villaloomad.
ALPAKA

Seoses ALPAKA laienemisplaanidega on võimalik ka ettevõttesse investeerida—seda saab teha läbi Fundwise ühisrahastusplatvormi. Kaasatud vahenditega plaanitakse kiirendada ettevõtte käibekasvu eksportturgudel, laiendada edasimüüjate võrgustikku, kasvatada otsemüüki lõppkliendile ning täiendada tootevalikut. Investorid saavad lisaks osalusele ja tuleviku kasumijaotamisele ka kingitused vastavalt tehtud investeeringule. Näiteks minimaalse, 200 eurose investeeringu puhul kehtib investorile edaspidi -10% allahindlus kogu kollektsioonile. Investeerides 1000 eurot või rohkem, saab investo kaasa kingituse, allahindlusprotsent tõuseb aga -15%ni. Üle 25 000 euro investeerinu saab aga kingituseks eksklusiivse reisi Peruusse, 1000 euro väärtuses tooteid ning -25% allahindlust kõikidelt toodetelt osanikuks olemise ajal. Ühisrahastuskampaania kestab juuli lõpuni. Lisainfo investeerimise kohta leiad SIIT

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid