Põhjamaine suvi kodus: pastelsed toonid ja inspiratsiooni loodusest

kodus.ee
Stockmanni kevadsuvine tootekollektsioon ammutab inspiratsiooni loodusest. | Promopilt

Eesti kodusisustaja ammune tuttav Stockmann toob kevadsuvel kodusisustuses välja pastellid ning loodusest inspireeritud trükimustrid. Veidike nostalgiahõngu ja mõnusat maalähedast olemist - põhjamaisesse suvesse peaks see sobima küll.

Skandinaavialikud toonid on suvehooajaks asendunud märksa ekstravagantsemate lahendustega ning just eelkõige kodutekstiilidelt leiab vihjeid lõunamaisele eksootikale ja külluslikule taimestikule. Troopilised motiivid, lillemuster ja mahlakad värvid, mida ka omavahel on hea kombineerida, toovad tavapäraselt eeestlaste kodudes valitsevasse minimalistlikku värvigammasse rõõmsamaid noote. Erinevate mustrite miksimist võis esmakordselt sisustustrendides märgata juba mullu sügistalvel. Nüüd on aga peamiseks trendisoovituseks kokku sobitada erinevaid mustreid suurtel pindadel (näiteks voodikatte, tapeedi ning vaiba kirju kooslus) ning mitte piirduda ainult väiksemate aksessuaaridega värviaktsendi lisamisega.

Stockmanni kevadsuvine tootekollektsioon | Promopilt


Ühevärvilistel sisustusaksessuaaridel domineerivad roheline, roostekarva pruun ning meresinine, mis tekitavad ka põhjamaises kodus sooja puhkusetunde. Vahemerelikes toonides padjad ning rätikud on saanud huvitavama üldilme erinevate kangakudede kasutamisega. Eriilmeliste tekstuuride, aga ka materjalide kombineeritud kasutamine on üks osa mugavusihalusest inspireeritud jätkuvast makrotrendist.

Stockmanni kevadsuvine tootekollektsioon | Promopilt


Siiski on Stockmanni koduosakonna mustrite ning värvikirevuse kõrval märgata vihjeid skandinaavialikule disainikeelele. Koduaksessuaaride valikus leiad mitmeid tooteid, mis on jätkuvalt innustust saanud just põhjamaade minimalismist. Marmor, konservatiivne betoon, metalliktoonid ning klassikaline puit lisavad interjöörile glamuurset industriaalsust ning lihtsat kargust, samas kui mustrite kombineerimine ning värvide julge kasutus lisavad kodule šikki maitsekust.

Stockmanni kevadsuvine tootekollektsioon | Promopilt

Trendihoiatusena soovitatakse sisustuselementidena kasutada professionaalse disainikäekirjaga erevalgeid aksessuaare – vaase, küünlajalgu, maitseainetopsikesi jms kodukeraamikat.

Stockmanni kevadsuvine tootekollektsioon | Promopilt

Suvel rõõmustatakse ka saunalisi: saunahuviliste rõõmuks on kasutusele võetud linane materjal, mis sobib halva soojusjuhtivuse tõttu ideaalselt kuumal saunalaval kasutamiseks. 


 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid