Duši eluiga on lihtne pikendada, kui puhastate seda sageli üldpuhastusvahendi, pehme lapi ja pesukäsnaga. Pärast duši kasutamist võiks lubjasette kummikaabitsaga eemaldada. Segistite puhtakspühkimine, soovitavalt kohe peale kasutamist, tuleks muuta harjumuseks. Nii saab vältida segistite puhastamisel kangete puhastusainete kasutamist.
Kroomitud pindu tuleb regulaarselt puhastada vedela, neutraalse pHga pesuainega või seebiveega ning kuivatada pehme kuiva lapiga. Kui katlakivi ikkagi tekib, siis kasutada tavalist majapidamisäädikat ning põhjalikult veega loputada. Igasugused abrasiivsed tooted, küürimispulber jms. muudavad pinna tuhmiks ja kriimuliseks.
Mitte kunagi ei tohi kasutada hapet, kloori ega alkoholi sisaldavaid puhastusaineid, kuna need jätavad plekke ning kahjustavad pindasid. Tuleb vältida puhastusaine pihustamist otse egisti suunas, kuna segisti sisedetailid võivad kahjustuda. Selle asemel tuleb kasutada lappi. Teada tasub sedagi, et higistamisvastased vahendid sisaldavad alumiiniumkloriidi ja see võib põhjustada värvimuutusi. Liiga kuum vesi ning kõrgsurvepesu võivad tekitada pinnakahjustusi. Kütmata suvilas tuleks segisti enne talve veest täielikult tühjendada, võimalusel ka lahti võtta ning köetavasse ruumi hoiule panna.
(Allikas: käsiraamat "Nutikad remondinipid", kirjastus Ühinenud Ajakirjad 2017, koostaja ja toimetaja Margit Aedla.)