Ripplaed uues kuues

Urve Vilk
Shutterstock

Ripplae kasutamise eelis on selle lihtne paigaldus ja tehases valmis tehtud viimistlus. Tüüpiliste klaasvillast ja metallist ripplagede kõrval on populaarsust kogumas ka uudsed täispuidust ripplaed.

 

Ripplagi, mis enamasti kujutab endast moodulsüsteemi, millel on universaalne kandekonstruktsioon, on mugav viis uue lae saamiseks, sest selle paigaldus on kerge (lae moodulid tõstetakse seinale kinnitatud konstruktsiooni riputitele) ja moodulitele on tehases antud juba ka vajalik viimistlus.

Ripplae taha saab peita kommunikatsioone. Kuna ripplae põhiplaadiks on enamasti pressitud klaasvill, mida peetakse üheks kõige paremaks akustiliseks materjaliks, aitab ripplagi ühtlasi vähendada ruumi mürataset või peegeldada heli ja lisaks tõstab see ka lae soojapidavust. Klaasvillast ripplagi sobib hästi ka vannituppa ja teistesse niisketesse ruumidesse – ripplae plaadid on niiskuskindlad ning kuivavad märjaks saades kiiresti. Ripplagesid paigaldava OÜ Resolut juhatuse liikme Kaupo Maltise sõnul tuleks ripplagede paigaldusel vigade vältimiseks järgida täpselt tootjapoolset paigaldusjuhist ja teisi tootja ettekirjutisi.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid