Roosilõhnaline kuldjuur. Suure väega ravimtaim

Jüri Annist
Roosilõhnaline kuldjuur (Rhodiola rosea). | Shutterstock

Roosilõhnaline kuldjuur peab aias olema kahel põhjusel. Ta on olnud maailmas kaheldamatult üks tuntumatest ravimtaimedest. Küllap ka sinul on mõni suurem või väiksem terviseprobleem, mis erilist muret ei tee, aga parem, kui seda poleks. Siinkohal asub kuldjuur sulle oma suure väega appi.

Aga kui sa oled üdini terve inimene, siis roosilõhnaline kuldjuur võiks sul ikkagi aias olla. Ta lihtsalt on sedavõrd nägus ja vähe tülitekitav aiataim, et teist samasugust annab kõrvale otsida. Külmataluvusest pole mõtet rääkida – tegemist on 2. tsooni taimega ehk teisisõnu – polaarjoone lähedus teda ei ehmata.

Kuldjuure raviomaduste tõestuseks olgu esitatud mõned väited. Juba vanad roomlased oskasid temast lugu pidada. Viikingid ammutanud kuldjuurest rammu ja energiat, mida pikkadel sõjaretkedel hädasti tarvis läks. Hiina keisrid olevat saatnud Siberisse spetsiaalseid ekspeditsioone seda väärtuslikku taime tooma. Teadagi – vana organism vajas turgutamist ja noorte ümmardajatega oli ju tarvis ometigi lähemalt läbi käia.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid