Seletamatu sügeluse põhjuseks võib olla just see

Kodutohter
Nahk reageerib stressiseisundile või väga tugevatele tundepursetele väga kiiresti. | Shutterstock

Nahk on justkui tervise peegel, kust hädad välja paistavad.

Nii punane lihhen (sõlmeline ja ketendav nahalööve) kui ka psoriaas võivad tuleneda stressist, samuti võib atoopiline ekseem puhkeda stressi tagajärjel. Seletamatute nahaprobleemide tagajärjel tekkiv sügelus, millele ei osata leida füsioloogilist põhjendust, ja selle tagajärjel naha kraapimine tulenevad sageli psüühilistest probleemidest – tegemist võib olla raske perioodiga elus või ka psüühilise haigusega.
Raske nahalööve võib sageli ise olla psüühilise haiguse tekkepõhjus, sest inimese minapilt võib muutuda negatiivseks, kui nahaprobleemid paistavad kõigile silma.
Stress pole kasulik ei ihule ega hingele, pealegi parane rõõmsameelsete inimeste nahk kiiremini.

Nahk reageerib stressiseisundile või väga tugevatele tundepursetele väga kiiresti. Spetsialisti silmale annab nahk märku sellestki, kas inimene on masenduses või on tal suhtlemisprobleeme.
Nahaprobleemidest ei pääse ka pidevalt heas tujus inimesed, kui nahaärritusi tekitavad välised ärritajad või haigused. Kuid hea tuju võib lühendada nahahaigusest paranemise aega. Terve nahk on paljuski märk selle kohta, et inimese elu on korras.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid