Suur osa otsuseid tehakse kodus
Võtame näiteks kodu. Eriti kevadel on aeg, kus toa temperatuur on soe ja külm lähtuvalt sellest, kas päike paistab päeval või mitte. Selle peale hakkavad paljud meist radiaatoreid või termostaate kruttima. Lisaks veel valgustus. Lülitame sisse ja välja, kui liigume tubade vahel, kui soovime heledamat või mahedamat valgust, jälle päike tuli välja jne. … Väga tüütu - paraku vaid väike osa kogu otsuste hulgast, mida kodus teeme.
Üks viis, kuidas otsuste hulka vähendada, on võtta appi seadmed. Nutikodu või targa kodu mõiste pole enam ammugi uus, kuid siiski pole see tehnoloogia veel Eestis liiga laialt levinud. Varem oli nutikodu lahendus vaid rikastele, rahaliselt enamusele kättesaamatu. Nüüd aga on olemas kõigile taskukohaseid lahendusi, mis võimaldavad nutikodu üles ehitada probleeme ükshaaval lahendades (alguses valgus, küte ja turva jne).
Üks kord mõõda ja üheksa korda lõika
Nutikodu lahenduste põhiline idee on, et ühe korra automaatikat seadistades loob inimene endale keskkonna, kus on mõnusam igapäevaselt toimetada selliselt, et ei pea midagi kogu aeg reguleerima - otsuste hulk langeb. Seega tekitad endale pikaajalist kasu. Aga kasu ei piirdu ainult otsuste arvu vähendamisega. Esiteks, paraneb elukvaliteet ja sellega koos ka tervis. Näiteks jahedas magamine ja õigete valgusetemperatuuride kasutamine mõjutab keha väga positiivselt. Teiseks, paljud nutikoduseadmed pakuvad ka reaalset rahalist säästu.
Nutikodulahendused.ee koondab kokku nutikoduga seotud teemasid blogistiilis jutukestega. Tegemist on värske keskkonnaga, mida on plaanis edasi arendada nii juttude kui videotega, et tutvustada laiemale ringile inimestele nutikodulahendusi ning ärgitada oma kodust keskkonda parandama. Praeguseks on seal lugusid sellest, mis nutikodu üldse on, kuidas kütet ja valgust juhtida, milleks on võimeline nutikas suitsuandur ja kuidas oma välisuks targaks teha.