Termopuidune Thermory

Karin Paulus
Kööginurgaga saalis innustavad töötajaid nii hunnitud vaated kui ka paar korda nädalas toimuvad ühised joogatunnid. | Terje Ugandi

Ülemiste ärilinnakus on valminud stiilne ja puidulõhnaline uustulnuk.

Thermory on põnev globaalse mastaabiga edukas ette­võte, mida meil ülemäära laialt siiski ei tunta. Ometi võiksime olla ju lausa uhked, et firma tooted leiavad üleilmset kasutust väga nooblite villade, võimsate kortermajade ja avalike hoonete kujunduses. On muljet avaldav, kuidas ollakse suur tööandja, tehaseid on meil ja mujal – hiljuti ostis meie termopuidutootja ära ka Soomes tehaseid omava ettevõtte Siparila. Äge! Nüüd on otsustatud rahvavalgustuslikult ja heas mõttes omakasupüüdlikult see asi ära klattida ning nõnda on lahti tehtud enneolematult sümpaatne showroom.

Turundusdirektor Andres Kangur selgitab põhjusi järgmiselt: «Esindussalongil on kolm eesmärki. Esmalt soovime, et see oleks meie brändi visiitkaart Eestis. Teisalt on see klientidele mõeldud keskkond – customer centre. Kolmandaks tahtsime teha endale koolituskeskust, kus korraldada kokkusaamisi, konverentse, õpitube.»

Laias laastus (kas pole mitte sobilik väljend!) tegeletakse kolme suunaga, milleks on saunad, voodrilauad ning terrassid ja põrandad. Kõik tooterühmad on saanud ruumiliselt oma saarekese, kus saab materjalidest aimu ning korraldatakse esitlusi.

Kõik need vajadused oma loo rääkimiseks on aidanud kokku köita juba varasem koostööpartner KAMP Arhitektid ning graafilise disaini võluriks on olnud nii seintel, põrandatel kui ka digilahendustes Velvet. Sarnast teed on mindud ka veebis, kus koroona on peaaegu kõiki tõsisemaid ettevõtjaid sundinud tegema täiendavaid investeeringuid.

Arhitekt Jan Skolimowski ja sisearhitekt Piret Noor on suutnud luua keskkonna, kus puit mõjub tänapäevaselt – vajadusel peenelt, vajadusel jõuliselt. Pudupoodi teha pole tahetud ja hoolega on mõeldud, kuidas seinast seina ulatuv stilistika koos väärikas välja paistaks.

Istumise, astumise ja pea kohal olevate pindadena on käiku läinud firma enese toodang, lisaks saab ise proovida näiteks, kui lihtsalt käib klambritega kokku nägus kalasabaterrass. Lisaks on mõned näidised vahvalt tõstetud põranda sisse sahtlitesse. «Kõige tähtsam on, et siia saab inimene tulla oma käega materjale katsuma. Edasimüüjatel pole kogu tootevalikut, siin näeb ta kõiki profiile ja saab aru, kuidas need omavahel klapivad,» arvab Noor.

Skolimowski seletab, et taotleti hubasust: «Me tahtsime voolavat, pehmet ruumi, et nurgad oleks ümarad ja ruum mõjuks natuke pargina, kuhu tuled jalutama.» Ja tõesti: siin võib unistavalt kulgeda, rahulikult järele mõelda ja «pargipinkidel» istet võtta ning juttu rääkida. Arhitekt lisab: «Paras väljakutse oli seda kontorit teha, sest tegu on kõrghoonega ja kogu puit pidi olema määritud tuletõkkevõõbaga.» Siiski on tulemus igati rahuldust pakkuv.

Samas majas on ka Thermory uus büroo. Plaanilahendus pakkus tegijatele peamurdmist, sest seinu sai postide tõttu ainult kindlatesse asukohtadesse paigutada. Nii on enamik tööruume paigutatud välisperimeetrisse, et töötajad tajuks avatust ja kogeks linnavaateid.

Imekena on vastuvõturuum koos võimsa lauaga. Nagu põrandki, on viimane valmistatud Calacatta marmoritükkidega terratsost (Kiviprojekt). «See on keskkonnasäästlik materjal: kruusatükid, mis siin on, peaks muidu prügisse minema, aga siin kasutatakse kõik see ära,» räägib Skolimowski. Lae ja näiteks garderoobi ribiseinade puhul on siingi sisse toodud ümarust, et lisada salongiga sarnast joont ja sujuvat liikumist. Noor lisab, et kasutati ikka Thermory oma termotöödeldud puitu (näiteks sisseehitatud kappide, mitmete seinte ja joogaala põrandalahenduste juures). Erimööbli valmistajana aitas büroo poolel tugevalt kaasa Idee4, mille kvaliteet leiab ruumides tänuliku publiku.

Hallikates toonides vaip on Linconast.

Lisaks ordinaarsetele tööruumidele ja omavahel ühendatavatele koosolekuruumidele on ka projektiruum ning köögiga saalilik ala, kus on palju pinda, kus saab harrastada paar korda nädalas üheskoos joogat või koguda mõtteid lamamistoolis. Seinaääri palistavad taimed, mille valis mitte just ülearu valget asukohta arvestades välja tartlaste Jardin, mis ka taimede hooldust pakub.

Rahvusvahelise haardega Thermory uus nägu paistab õpetavat, et inspiratiivne atmosfäär võib olla vägagi kasumlik.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid