Tervislikud mahlad kogu perele!

Sisuturundus
Õige mahl tuleb värsketest marjadest
Õige mahl tuleb värsketest marjadest | Wikimedia

Mis eristab liialt magusat ja vähese toorainesisaldusega mahlajooki tõelisest mahlast? Miks on kasulik eelistada täismahla? Maitseme häid kodumaiseid mahlu, mahlajooke ja siirupeid ning hindame!

"Kust leida kodumaisest toorainest ja vitamiinidest pakatavat mahla?“ Seda küsivad ilmselt paljud, kes otsivad poelettide laia mahlavaliku seast midagi tervislikku ja maitsekat. Miks on seda raske leida:

  1. Paljud poelettidelt leitavad mahlad on valmistatud kontsentraatidest. Seda lihtsal põhjusel. Nimelt on tänu kontsentraatidele välismaist toorainet märksa lihtsam transportida.
  2. Paljud mahlad pole kodumaisest toorainest, mille taga on massides toodetavate puuviljade ja marjade eelis hinna osas.
  3. Liigne magusus või lisatud suhkur. Paljud mahladest on magusad tänu üleküpsenud viljale või mõnel puhul ka tänu lisatud suhkrule.

Kui tahad aga tasakaaluka magususega ning usaldusväärsest toorainest valmistatud mahla, siis on ka sulle midagi. Taarapõllu talu valmistab oma mahlu ning teisigi tooteid kodumaistest viljadest.

Taarapõllu talu toodab seejuures mahla aastaringselt. Tooraine sügavkülmutatakse ning mahlategemiseks sulatatakse see aeglaselt üles. Seejärel kasutatakse külmpressi meetodit, mis võimaldab säilitada vitamiinirikkuse. Mahl kuumutatakse 85°C juures ning villitakse õhukindlasse pudelisse.

Puhas mahl annab:

  • Maitseelamuse (magususe asemel tunned vilja värskust)
  • Vitamiine
  • Turvatunde (sest tead, kust tooraine pärineb)

 

TAARAPÕLLU TALU TÄISMAHLADE TEST:

Mahlad on kõik hästi tummiste maitsetega, mistõttu lahjendasid kõik meie testijad mahlu veega. Sedasi kestab hea asi veelgi kauem. Lisaks saab naturaalseid mahlu teha kisselliks ja siis magusa kohupiima või vahukoorega süüa.

Aedmaasika mahl – Talvisel ajal elustab suve maitsed. Kui külmutatud maasikaid enam kapist võtta pole, siis klaas mahla kustutab kange maasika isu ära küll.

Testija 1: Korki mahlapudelilt ära keerates jõuab ninna tugev, mõnus ja magus maasika aroom. Meenutas maasikapeenraid suvisel aiamaal! Eeldasin, et tegu on ikka hapuka mahlaga, kuid sugugi mitte. Mahl on mõnusalt magusa mekiga.

Testija 2: Ma polegi varem puhast maasika mahla joonud. Super! Poodides on küll mingit maasika smuuti, kuid see on segu. See aedmaasika mahl on ehe ja ehtne.

Aedvaarika mahl – Väga hea vaarika lõhnaga mahl, natuke on hapukas, kuid tunda on ka vaarika omast magusat mekki.

Testija 1: Mahl üllatab, sest ma pole varem poes puhast vaarikamahla näinud. Tõsi, lapsepõlves tehtud mahl oli täpselt sama hea, kui Taarapõllu Talu oma!

Testija 2: Vaieldamatult üks minu suuri lemmikuid võrreldes teiste mahladega. Tõeline suvejook. Ma lahjendasin tsipa veega, panin sisse värsket piparmünti, mõned jääkuubiku  ja oi, kui oivaline jook tuli!

Aroonia mahl – Seda mahla võib iseseisvalt juua, kuid sobib hästi ka õunamahlaga. Samuti sobib hästi aroonia kisselli keetmiseks.

Testija 1: Tõsiselt tummine aroonia mahl. Nii tummine, et keel jääb suus paksuks. Seda mahla peab küll veega lahjendama. Mineraalveega lahjendades tuli sellest parajalt hea ja tervislik aroonia limonaad.

Testija 2: Minu ema teeb iga aasta kodustest arooniatest mahla. Ema tehtud arooniamahl on tsipa teise maitsega, lahjem!

Astelpaju mahl – Imelise, kollase värviga mahl. Tugeva astelpaju lõhnaga, tohutult hapu aga ehtne astelpajumarja mahl. Suhkrut lisatud ei ole, kuid vitamiine on oh kui palju.

Testija 1: Kuna mul on kurk kergelt valus ja põletikus, siis tegin astelpajumahla natukene soojaks ja lisasin juurde vedelat mett. Mmmm, kui klassikaline imeline ja tervendav jook!

Testija 2: Uni on kadunud ja energiat on palju. Ei ole tegemist mingi lurr mahlaga, lööb ikka pea selgeks!

Testija 3: Kui mahlale vett lisada, siis joon mõnuga. Väga, väga hea mahl! Kuidas sellisel mahlal jääb erk kollane värv alles ja teised mahlad, mida poes müüakse, on sellise koleda värviga ?

Testija 4:  Vot see oli alles maitsete pauk. Tummine ja lahjendaks seda poole võrra veega ja lisaks paar teelusikat mett. Naturaalsuse osas ei saa küll midagi ette heita. Sööks nagu peotäie marju.

Metsmustika mahl – Tugeva mustika lõhnaga ja väga tummise maitsega. Sellest mahlast saab väga-väga head mustikakisselli.

Testija 1: Mustikad on ühed minu lemmikmarjad, mida oli juba lõhnast tunda. Ja muidugi ka maitsest. Kujutan vaid ette, kui kasulik see mahl seedimisele on…Testija 2: Väga hea maitsega mahl, samuti olen suur mustikasõber.

Suve meenutav suutäis metsmustikamahla
Suve meenutav suutäis metsmustikamahla | Taarapõllu talu

Metsjõhvika mahl – Suviselt ja hästi lõhnav metsjõhvika jook ning väga hapu maitsega. Tõsiselt ehtne ja tummine!

Testija 1: Joogil on täpselt sama maitse, kui rabast värskelt korjatud jõhvikatel. Kui veega ei lahjenda, siis hambad hakkavad krigisema.

Testija 2: Kellel põiega probleeme, siis need peaksid sellisest tummisest mahlast küll abi leidma. Väga kasulik ja tervislik.

Testija 3: Hoian ise alati sügavkülmas jõhvikaid, sest meeldib neid süüa. See mahl oli tõesti jõhvikas, mis jõhvikas. Usun, et see peaks aitama ka erinevate tervisehädade puhul, nagu seda teevad marjad.

Mustsõstra mahl – Väga võimsa maitsega, millest saab ka ideaalse sooja joogi külmetushaiguste vastu.

Testija 1: Seda ei raatsigi mahlana juua. Mõtlesin, et proovin seda hoopis kuuma teena. Pool kuuma vett ja pool mustsõstra mahla. Maitse järgi ka suhkrut või vett. Peaks hästi viirustega võitlema.

Pohla mahl – Mõnusalt tummine, nagu teisedki mahlad

Testija 1: Minu lemmik. Joon seda kohe mõnuga.

Testija 2: Mind üllatas, kui nägin, et on olemas pohla mahl. Pole enne joonud aga nüüd saan öelda, et voh, kui hea mahlaga on tegemist. Puhtad maitsed, puhas tervis – seda mahla tuleb juua, kindlasti väga kasulik!

Õuna mahl – Imelise õunaaroomiga ja kodukootud maitsega.

Testija 1: Imelise lõhnaga,  täitsa kodukootud mahla maitsega, mahl, nagu mahl peab olema. Suvi ja maakodu tulevad meelde.

Testija 2: Õuna mahl üllatab mind, ei olegi hapu ja ei taha veega ka segada, täpselt selline nagu olema peab.

Testija 3: See mahl on tõesti naturaalne ja maitseb nagu minu vanaisa suvilas tehtud õunamahl.  Täiesti erinev maitse sellest, mis on tööstuslikult toodetud õunamahladel. Klassika, mida jooksin iga päev toidu kõrvale.

Mitme marja mahl

Testija 1: Mustsõstra mahla lõhnaga mahl, tegelikult on siin sees vast teisigi marju. Kui on isu hapu järele, siis see mahl aitab koheselt. Väga ilusa värviga mahl ja puhta maitsega.

Mahlajoogid on mahladega võrreldes lahjemad. Need sisaldavad vett ja roosuhkurt, kuid seda on nii vähe, et maitset see kuidagi ei mõjuta.

Aedmaasika-rabarberi mahlajook

Testija 1: Milline aedmaasika lõhn tuli ninna, kui kork lahti keerati. Suu hakkas kohe vett jooksma. Rabarberi maitset ma ei tunne, sest aedmaasikamaitse on tugevalt üle. Mõnusa õrna magususega mahlajook. Minu lapse kindel lemmik!

Testija 2: Maasikas ja rabarber tasakaalustavad teineteise maitseid väga hästi.  See on kindlasti külmana mõnus suvejook.

Metsjõhvika mahlajook

Testija 1: Hapukas, kuid samas maheda ja väga hea maitsega jook. Seda enam veega lahjendama ei pea, kõik on täpselt paraja maitsega.

Testija 2:  Kas siin sees on ka suhkur ? suur üllatus, maitselt küll aru ei saa, et suhkrut lisatud oleks. Väga hea jook ja sellest saaks teha häid suviseid kokteile.

Astelpaju mahlajook

Testija 1: Hapukas jook, kuid suhkur tasakaalustab hapukust.

Testija 2: Ilusa kollase värviga vitamiinijook. Kindlasti tuleb seda just talvel juua, kui viirused ringi liiguvad.

Testija 3: Kuidas ikka see mahlajook nii ilus kollane on? Ja maitse on ka väga hea, seda jooki joon kohe mõnuga.

Metsmustika mahlajook

Testija 1: Mul ei ole sõnu, kui hea mahlajoogiga tegemist on. Miks ma seda mahlajooki ennem pole poest ostnud ? Ehe mahl, kus on ehtsad mustikad, mitte nagu palju muud, mida poelettidelt olen leidnud.

Testija 2: Üitummine, veega lahjendades täitsa paras.

Testija 3: Ka sellest mahlast saaks head kisselli.

Testija 4: Vot selline ongi üks õige mahl. Vitamiinirohke ja juues tunned, et elu tuleb sisse tagasi.

Kui tavalised siirupid ei maitse, siis Taarapõllu Talu siirupid suudavad üllatada. Veega lahjendades ei jää jook magus, vaid täpselt paras.

Astelpaju siirup

Testija 1: Oi kui meeldiva maitsega siirup ja kui hea joogi sellest saab. Minu lemmik.

Testija 2: Astelpaju siirup on hea, kui lahjendada sooja veega. Just täpselt viiruste ajal joodav jook, et keha terve püsiks. Täitsa mõnusa tee eest.

Testija 3: See hoiab küll kõik haigused eemal. Astelpaju siirupiga on hea maitsestada ka erinevaid keediseid.

Jõhvika siirup

Testija 1: See siirup peab talvel kapis olemas olema, nii ennetuse mõttes. Saab väga hea joogi. Minule meeldib juua sooja veega ja võin juua hommikust õhtuni. Katsetasin ja panin sisse veel tüki ingverit ja oi kui mõnusa joogi siis sai!

Mustsõstra-õuna siirup

Testija 1: Väga paksu ja pektiinse koostisega siirup. Mõnusalt magusa maitsega. Meeldib juua nii, et segada sooja veega. Sellist morssi võiks igapäev juua.

Testija 2: Väga hea siirup, millest valmistada peolauale morssi. Sobib nii lastele kui täiskasvanutele.

Testija 3: Olen varem mustsõstra siirupiga sealiha marineerinud ja see tuli taevalikult hea maitsega. Peaks nüüd Taarapõllu Talu mustsõstra-õuna siirupiga ka katsetama. Kindlasti saaks väga hea maitseelamuse.

Ebaküdoonia siirup

Testija 1: Paksu viljalihaga siirup, eriti hea on sooja veega lahendatult. Tõeline vitamiinipomm. Tuleb meelde, kuidas ema õhukesi ebaküdoonia viile suhkru sisse pani ja siis sealt siirupit sai.

Testija 2: Kõige ebatavalisema ja teistest eristuva maitsega siirup. Ega väga ebaküdoonia jooke turul ei ole, seega see maitse köitis mind algusest peale.

Testija 3: Paljud keedavad kodus ise ebaküdoonia siirupit. Milleks aga vaeva näha, kui väga hea toode on olemas. Suurepärane põhjamaine sidrun.


TULEMUS?

Kui vanaema saadused otsakorral, on Taarapõllu talu mahlad esimesed, mille järgi haarata. Meie lemmikud on mustsõstra mahl, pohla mahl, mustika mahl ja ka aroonia mahl. Kes tahab, lisab vett. Niiviisi tuleb mahl isegi odavam, kui tehase toodang. Teinekord teeme isegi kisselli.

Maitsed on klaarid, värsked ja veatud, ausalt öeldes võib selles isegi kindlam olla kui vanaema keldris kolistades. Tähtis on ka see, et need mahlad on südamega pudelisse pandud!

 

 

Kõik need maitsavad ja tervislikud joogid leiad lähimalt edasimüüalt:

LÄHIM TAARAPÕLLU TALU TOODETE MÜÜGIPUNKT

TAARAPÕLLU TALU

FACEBOOK

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid