Uusi õisi kevadisse aeda istuta just nüüd! Uued sibullillesordid

Kaja Kurg
Tulp 'Garden Fire'. | Kasvataja

Kevadine lilleilu saab alguse sügisel, sest siis tuleb mulda pista kevadel õitsevate sibullillede sibulad. Milliste toredate sortidega rõõmustavad müüjad meid sel aastal?

Tulp ’Pretty Princess’

Siidise muljega õielehti kaunistavad efektsed tumedamad leegid. Kroonlehtedel on omapärane kausjas kuju. Lisaks kaunitele õitele püüavad pilku ka valge servaga hallikasrohelised lehed. Tugeva varrega tulp kannatab välja ka tuulisemad kevadilmad ja säilib vaasiski hästi. Kõrgus 35 cm. Sobib hästi peenra eesossa ja samuti anumasse. Garden.ee

 

Tulp ’Vanilla Cream’

Tulbid võivad pakkuda enamatki kui vaid värvilised ja erikujulised kaunid õied – ka lehestik võib olla väga eriline, nagu sellel Greigi tulbi sordil, mille leheservi ääristab pealtpoolt lai lillatriibuline rant. Üldmulje on kergelt sametine. Eriline on ka tugev purpurlillakas vars, mis tekitab kena kontrasti kreemkollaste õitega. Kõrgus 40–50 cm. Garden.ee

 

Tulp ’Eesti’

Hollandlased tegid Eestile juubeliaasta puhul südamliku ja väga erilise kingituse:

perefirma JUB Holland aretas spetsiaalselt selleks tähtpäevaks lumivalge õiekrooniga sordi, mis sai nimeks ’Eesti’. Valgeõielise tulbiga on tore luua lipuvärvides kevadpeenraid, sättides tema seltsi kasvama näiteks siniseid kobarhüatsinte ja meelespeasid ning tumedaõielisi võõrasemasid. Müügil vaid aianduskeskuses Hansaplant. Horticom.

 

Tulp ’Columbus’

Varajane täidisõieline tulp, mille vaarikaroosasid õielehti ääristab kaunis säravvalge maaling. Väga dekoratiivne. Kõrgus 40 cm.

 

Tulp ’Garden Fire’

Keskmise kuni hilise õitsemisalgusega papagoitulp, mille punaseid põnevalt lõhestunud ja lokilisi õielehti kaunistab keskelt roheline maaling. Kõrgus 45 cm. 

 

Tulp ’Belicia’

Eksklusiivtulpide sarja kuuluval sordil on võluvad mitmevärvilised õied: lumivalgeid õielehti ääristab tumeroosa serv, keskel on nagu pintsliga tõmmatud rohelisi jutte. Kõrgus 40 cm.

 

Tulp ’Double Sugar’

Roosades toonides täidisõis näeb välja nagu väike pojeng. Kauni värvimänguga, kus tumedam serv läheb südamiku suunas aina heledamaks. Sort kulub eksklusiivtulpide sarja. Kõrgus 40 cm.

 

Ilulauk ’Summer Beauty’

Armsad helelillad õiepallid avanevad juunis-juulis ja neid on palju. Tumerohelised lehed on rihmjad ja läikivad. Puhmik laieneb aeglaselt. Õied on steriilsed, seemneid ei teki ning seega ei muutu taim isekülvi tõttu umbrohuks.

Põuakindel. Sügisel muutub lehestik kollaseks ning siis tulevad eriti hästi esile pruunikaspunased õisikuvarred, mille võib jätta talveks ka lõikamata. Kõrgus 45 cm. Helga Taimeaed.

 

Koerahammas ’Pagoda’

Auhinnaga pärjatud hübriidsordil on armsad tähekujulised väävelkollased õied, varre otsas võib olla isegi kuni kümme õit. Kroonlehed on kelmikalt ülespoole kaardus. Õie südamikus on pruun rõngas. Laiad läikivad lehed moodustavad dekoratiivse pinnakatte. Efektne ja külmakindel sibullill, mida on hea kasutada poolvarjulistes kohtades. Kõrgus 30 cm. Helga Taimeaed.

 

Trompetnartsiss ’Galactic Star’

Heledakollase õie keskelt kerkib ülespoole pikk, lokilise ja veidi tagasikäändunud servaga lisakroon. Kenad värvide üleminekud: õielehtede kollane muutub südamikus valgeks, ka kreemikas lisakroon pleegib aja jooksul valgeks. Ilusa vormiga uudissort, mis lõhnab magusalt. Kõrgus 30 cm. Aiamaailm.

Sarnased artiklid