Väldi pühade ajal ülesöömist! Erik Orgu 3 lihtsat reeglit

kodus.ee
Pikkadel pühadel on lihtne sattuda ülesöömise lõksu. | Shutterstock

Kuidas vältida ülesöömist ja lisakilosid jõuluajal ning muidugi ka muul ajal? Toitumisnõustaja Erik Orgu tuletab meelde kolme lihtsat tõde.

Esiteks tuleks hakata esimesel võimalusel oma toitumist jälgima. Siinpuhul räägime loomulikult tervislikust toidust ikka. Paika tuleb panna regulaarsed söömise ajad ja söödava toidu kogused. Nii säilitad kogu päeva hea enesetunde, stabiilse energiataseme ja mis kõige tähtsam, kaob ka magusaisu ja näksimisvajadus.


Teiseks tuleks päeva alati alustada tervisliku hommikusöögiga. Kõige targem on seda teha nii, kui välistad täielikult valge suhkruga toiduained. Puuviljad, köögiviljad, juurviljad, ise värskelt pressitud mahlad ja teraviljad on muidugi lubatud. Kindlasti peaks hommikusöök sisaldama valku ja tervislikku rasva, sest need hoiavad kõhtu kauem täis, kui ainult puhtad süsivesikud.

Kolmandaks, kui on minek jõulupeole, kus on oht söömisega libastuda, siis tuleks enne kõht tervislikku toitu täis süüa. Nii lihtne see ongi. Sellisel juhul pole isu enam nii suur ja füüsiliselt ei mahu ka enam nii palju sisse. Liigne ja ebavajalik jääbki söömata.

Selle aasta tervisetrendidest loe lisaks siit. 

Sarnased artiklid