„See oli täpselt nagu üks Vargamäe lugu: tuled, võtad maha võsa, korjad ära kivid ja hakkad eelkõige lastele mõeldes kodu rajama,” kirjeldab Livian Laaneots kauni aia sünnilugu.
Metsamoor Irje Karjus soovitab talvisel külmetuste ja viirushaiguste perioodil ravimtaimedest abi otsida.
"Viirushaiguste perioodiks, külmetuse vastu aitab hästi angervaks. See on looduslik antibiootikum, ravimikapis võiks olla kuivatud õied ja lehed.
Ilmaolud ning liikvel olevad viirused panevad väga paljud meist rinda pistma tüütu ja valusa köhaga. Kuidas köha ennetada ja leevendada, annab nõu Euroapteegi proviisor Malle Timberg.
Tihti arvatakse, et köha tekib külmetamise tagajärjel immuunsuse lang
Köha kipub kestma mõnikord mitu nädalat ega taha üle minna – kord on kinni, siis lahti. Kas köharavimeid (köhasiirupeid) tohib üldse nii kaua kasutada?
Kiviktaimlasse võib istutada ääretult paljusid erinevaid taimeliike. Siia sobivad kõik taimed, kes on kasvult väikesed, madalad ja kompaktsed ning armastavad kasvada enam-vähem päikesepaistelises kohas.
Kui tigusid ja nälkjaid ei jaksa enam ära korjata, tuleb kasutusele võtta takistusribad.
Kuna limustele ei meeldi liikuda kuival ja teraval pinnal, puista ümber kaitstava taime või peenra õhukese kihina näiteks saepuru, purustatud munakoori, graniitkill
Talvisel ajal haigestuvad lapsed erinevatesse viirushaigustesse kõige sagedamini, teinekord isegi mitu korda. Sellised nakkused kestavad paarist päevast kuni nädalani ja täielik taastumine võib võtta veel mitu päeva.