1. Sel ajal kui väljas möllab torm, pole midagi paremat, kui mässida end pehme teki sisse, juua kuuma kakaod või teed ning lugeda head raamatut. Kindlasti on sul hunnik „pean lugema“ raamatuid ning sügis on parim aeg, millal selle hunniku vähendamisega alustada. Kui vajad uut lugemist, on olemas raamatupoed, Elisa Raamat rakendus ning Tallinna Keskraamatukogu pakub ka võimalust raamatuid üle interneti laenutada.
2. Võta ette millegi uue õppimine. Üks suur boonus, mida interneti olemasolu meile annab, on ligipääs erinevatele kursustele ja klassidele. Kas sa oled alati tahtnud õppida jaapani keelt? Hakka aga pihta! Alustada pokkeri mängimist? Miks ka mitte ning online kasiinod on kohaks, kus saad uued oskused proovile panna.
3. Tee vabatahtlikku tööd. Väga palju vabatahtliku tegevuse võimalusi leiab päris elus, ent ka üle interneti. Näiteks võid olla kellelegi eesti keele sõber. See tähendab, et vestled näiteks korra nädalas inimesega, kes soovib eesti keelt õppida.
4. Katseta retsepte, milleks pole senini aega olnud. Kui on juba vaja veeta aega siseruumides, miks mitte olla köögis? Kindlasti leidsid suviste reiside käigus mõne roa, mida tahaksid ka kodus nautida. Ja kui läheb untsu, ei ole probleemi. Saad uuesti proovida.
5. Kui kokkamine ei ole see, millega sa tahad oma aega täita, täida oma aega hoopis jookide retseptide õppimisega. On tohutult erinevaid kokteile, mida enda ja sõprade heameeleks valmistada. Ja kokteilid ei tähenda alkoholi. On olemas ka väga põnevaid alkoholivabade kokteilide retsepte, mis viivad keele alla.
6. Voogedastusteenuste abil pakutakse nii palju erinevaid võimalusi. Vali oma lemmik. Sa võid interneti vahendusel nautida maailmatasemel orkestrite ja teatrigruppide etendusi, imetleda virmalisi või vaadata, mida teevad loomaaia elanikud.
7. Kui videod pole sinu jaoks, on hea variant taskuraadiod. Need on viimase paari aasta jooksul aina populaarsemaks muutunud ja siingi leiab piiramatuid eri võimalusi. Kas tahad kuulata midagi populaarteaduslikku, intervjuusid, raamatute kokkuvõtteid või püstijalakomöödiat.
8. Võta ette ja ehita midagi. Millal oli viimane kord, kui sa hoidsid käes haamrit, värvipintslit või kruvikeerajat? Ehk tasuks just nüüd mingi projekt ette võtta. See ei pea olema midagi keerulist, vaid ka lihtsalt kapi ülevärvimine või lihtsa linnumaja ehitamine.
9. Tee trenni. Kodus olemine ei tähenda seda, et sa peaksid trenni ära unustama. Kodus saab teha mitmeid erinevaid treeninguid, et end vormis hoida. Tantsimine, pilates, jooga, ballett, jõutrenn. Vali video, leia treener, kes sulle meeldib ning hakka aga pihta.
10. Alusta mediteerimist. Paljud inimest on leidnud toetust ja abi mediteerimisest. Kõige keerulisem olevat sellega alustamine. Nüüd kui sa oled kodus, tasuks proovida. Nõuandeid leiab nii erinevatest rakendustest, raamatutest kui videotest.
11. Miks mitte teha kevadpuhastuse asemel sügispuhastus? Jah, see võib kõlada tüütult ja igavalt, ent kui sa oled koristamisega ja asjade sorteerimisega lõpetanud, tunned ennast paremini kui varem. Vaata üle riided, mida sa ei ole aastaid kandnud. Asjad, mis ei ole kasutust leidnud. Kõik, mis on katki, viska minema. Kõik, mis on veel kasutuskõlblikud, anneta – järgmine omanik kasutab neid hea meelega.
12. Veeda aega oma sõprade ja perega. Kutsu lähedased õhtusöögile või filmiõhtule. Kindlasti on sul ka sõpru, kelle elu on nad viinud kaugemale, võib-olla isegi teise riiki või teisele mandrile. See ei tähenda, et suhtlus peaks katki jääma. Telefonikõned üle interneti või videovestlused on suurepärane lahendus!
13. Paar aastat tagasi olid täiskasvanutele mõeldud värviraamatud äärmiselt populaarsed. Kui sa ei läinud siis teemaga kaasa, miks mitte nüüd katsetada? Vali sobiva teemaga (lilled, loomad, linnud, mustrid, inimesed jne) värviraamat või prindi välja mõned pildid, osta värvipliiatsid või vildikad ning unusta end värvima. Just nagu lapsena.
14. Vaata filme! Hulu, Netflix, Amazon on vaid mõned näited veebilehtedest, mis pakuvad pea piiramatut kogust filme ning seriaale. Lisaks mängufilmidele heida pilk peale ka dokumentaalidele ning kontsertide ja näidendite salvestustele.
15. Planeeri oma järgmist puhkust. See, et sa ei saa praegu kuskile minna, ei tähenda, et sa ei tohiks reisimisest unistada. Miks mitte just nüüd planeerida, kuhu minna ning mida seal teha.
16. Lauamängud on hea traditsiooniline viis, kuidas meelt lahutada. Lisaks lauamängudele nagu Monopoly, laevade pommitamine ja Alias, on turul rohkelt uusi tulijaid.
17. Tee mitte midagi! Miks peaks vaba aeg tähendama seda, et nüüd tuleb kindlasti midagi ette võtta? Lisaks uute asjade õppimisele ja pidevale tegutsemisele, on oluline ka puhkamine ning lõõgastumine.