Imeline iiris. Istutamisest talvitumiseni
Elle Ahse
Minu Aed
kodus iirised
Iirised | Elle Ahse

Iirise ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Nii Araabias kui Vana-Egiptuses kasvatati erinevaid iiriste liike juba umbes 4000 aastat tagasi. Nende pikkade sajandite jooksul pole imeilus, karismaatiline, elegantne ja glamuurne lill kaotanud oma aktuaalsust tänaseni, tema võidukäiku aiapidajate südameisse pole suutnud pidurdada miski.

Iiris kasvab looduslikult kõigil põhjapoolkera mandritel. Praeguseks on avastatud üle 200 liigi iiriseid, kes eelistavad metsavööndi niiskemaid alasid. Kuid on olemas ka väga põua- ja kuumakindlaid liivalembeseid liike ning on teada isegi mitu sooaladel kasvavat.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid