Katuseaknad, mis on efektsed nii ruumis kui ka väljas katusel

Ain Alvela
Rookatusesse akna paigaldamine on ehitajale alati põnev väljakutse, aga vaev tasub ennast ära efektse ja ainulaadse tulemuse näol. | Tootja

Lisaks laialt levinud viilkatustele ette nähtud katuseakendele hakkavad üha enam levima ka aknad, mis mõeldud lamekatustele, mida ei piira enam iseloomulik kuppel, mis võivad olla ka avatavad ja millel võib isegi kõndida.

Ühest küljest õhutab lamekatustele mõeldud katuseakende levikut n-ö massidesse muidugi nõudluse kasv, sest on ju katuseaknal täita oluline roll valguse ja ka päikesesoojuse ruumi pääsemise võimaldamisel. Teisalt on lamekatuseakende valiku suurenemise taga tootjate avardunud tehnoloogilised võimalused ning tootearenduse saavutused.
Kui tavapärasesse, profiilplekist või katusekivist kattega viilkatusesse, olgu siis uusehitise puhul või vana katuse renoveerimisel, on katuseakna paigaldamine üsna standardne ehitusprotsessi osa ja tuleb valida aknatüübile ja katusekattematerjalile vastavad akna äärisplekid, siis lamekatus eeldab juba hoopis teise konstruktsiooniga akent. Muidugi on oma erisused ka näiteks roo- või murukatusesse akende sobitamisel, aga ka selle jaoks on aknatootjatel juba olemas spetsiaalsed lahendused, mida kasutades saab katuseaknaid paigaldada igasugusest materjalist katusele.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid