Kuidas kurki avamaal kasvatada? Kes teevad kurgile liiga?
Priit Põldma
Kuival ajal on kurgitaimi vaja kasta iga 7 päeva järel. | Shutterstock

Avamaal tuleb kurgi kasvatamiseks valida päikesepaisteline, kuid tuulte eest varjatud koht. Parimad mullad on toitaineterikkad kiiresti soojenevad parasniisked saviliivmullad. Rasked, külmad ja liigniisked mullad ei sobi kurgile. Kurki kiusavad ka haigused ja kahjurid.

Nagu paljudel teistel köögiviljadel on ka kurgi puhul probleemiks erinevad kahjurid ja haigused. Üldiselt esineb kurgil kasvuhoones kahjustajaid rohkem kui avamaal ning koduaias kasvatamisel on nende keemilise tõrje vajadus pigem erandlik.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid