Millist tüüpi soojaveeboilerit valida? Millest sõltub boileri ökonoomsus?

Kairi Oja
Kui rääkida soojaveeboilerist, mis kasutab vee soojendamiseks puhtalt elektrienergiat, saab energia kokkuhoiust rääkida üksnes tarbimisharjumusi muutes. | Shutterstock

Kui hoones puudub tsentraal- või gaasiküte, on veeboiler ainumõistlik lahendus. Päeval, mil aastaid teeninud boiler on meiega hüvasti jätnud või siis uue elamise rajamisel tuleb mõelda, mil moel on paslik korraldada oma veemajandust, tuleb maha istuda ja tõsiselt järele mõelda, sest uue aja boilerid näitavad ka uusi võimalusi. Ent millest valikul lähtuda?

Et boileri ost kuulub kindlasti kapitaalsete hulka, tasub enne poodi ruttamist veidiks aeg maha võtta ja mõelda, millised on meie vajadused, sest hilisem ümbervahetamine või "vigade parandamine" on tüütu ja ajamahukas. Sestap tasub pigem üheksa korda mõõta.
Mait Andreas santehnikaga tegelevast ettevõttest AtlanticBaltic räägib, et Eestis müüdavate boilerite turg jaguneb oma põhimahult kaheks: rahva seas nn hooldusvabaks boileriks tituleeritud boiler, millel keraamiline küttekeha ja korrosiooni kaitseks titaananood, mida ei ole vaja vahetada, ning teise osa moodustavad jätkuvalt oma hinnaklassilt soodsad, kuid samas regulaarset hooldust vajavad sukelküttekehaga boilerid. "Neil on korrosioonikaitseks paigaldatud magneesiumanood ja see vajab korralist vahetamist," ütleb Andreas.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid