Mikroorganismid on lagundavad mikroobid, mida leidub kõikjal looduses. Pihutäiest elusmullas on rohkem mikroorganisme kui maakeral inimesi. Kompostimisel lagundavad need jäätmeid järjest väiksemateks osakesteks, luues nii eelduse hea mulla tekkeks.
Hea muld on elusorganism, milles toimuvad pidevalt füüsikalised, keemilised ja bioloogilised muutused. Selline muld aitab taimel paremini näiteks kuivi perioode üle elada ja toimib eri tegurite põhjustatud keemiliste reaktsioonide puhvrina, vähendades taimele tekkivat stressi.
Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla.
Esimese hooga võiks arvata, et kõik mullad on mahedad, kuid nii see siiski pole. Traditsioonilised mittemahedad mullad väetatakse tööstuslikult toodetud mineraalainetega. Olgugi et tegemist on hea kasvusubstraadiga, on kompostväetisega väetatud mahemullas mikroorganismide elutegevus märgatavalt vilkam.
Mahemullad valmistatakse täpsete retseptide alusel, nii et need sobivad eri kasutusotstarbeks. Neis on segatud teatud kogus orgaanilist ainet ja liiva, vahel ka savi. Muld sõelutakse puhtaks ning sellele llisatakse väetist ja vajalik kogus lupja. Mahemullad on töötatud välja selliselt, et taimedel oleks neis võimalikult hea olla. Sellised mikroorganismide elutegevusega rikastatud mullad parandavad ühtlasi aia pinnast, muutes selle mitmesuguste taimede jaoks sobivamaks kasvusubstraadiks.
Millised mahemullad milleks sobivad?
* Kasvatuskott on istutusvalmis, käepärase suurusega kasvusubstraat rõdule, aeda või kasvuhoonesse. See sobib hästi köögiviljadele ja maitsetaimedele.
* Mahe Ürdimuld on erimuld, mis sobib omaduste poolest justnimelt ürtidele – see sisaldab liiva ja on õhurikas, kuid peab hästi niiskust. Ürdimuld sobib kasutamiseks nii siseruumides, rõdul kui ka ürdiaias.
*Mahe Aiamuld sobib muru rajamiseks, põõsaste ja puude istutamiseks ning söögitaimede kasvatamiseks.