Samaviisi võivad mõjuda ka säilitus- ja lõhnaained, mida leidub n-ö tavalistes niisketes salvrätikutes ja intiimspreides. Neid tooteid kasutatakse just tingimustes, kus nahka puhastusvahendiga ületõmbamise järel ei loputata, seetõttu soodustavad need vahendid pahatihti nahaärrituste ja allergiate teket. Agressiivseid aineid võivad sisaldada ka üht või teist liiki karvaeemalduskreemid, mistõttu nende kasutamist bikiinipiirkonnas peaks küll vältima.
Neil, kes peavad lugu basseinis ujumisest, tasub teada, et basseinivee desinfitseerimiseks kasutatav kloor ei anna end tunda üksnes silmakipitusena, vaid võib ärritada ka intiimpiirkonna tundlikku nahka.
Küllalt tavaline nahaärrituse põhjustaja on mehaaniline hõõrdumine kas pitsitava aluspesu või liialt kareda, suure puidusisaldusega tualettpaberi kasutamisel. Endastmõistetavalt mõjub nahale ärritavalt määrdunud pesu, intiimpiirkonda kahjustavad uriini-ja roojajäägid.
Harvad pole nahaärritused välises, aga pahatihti ka sisemises intiimpiirkonnas pärast vahekorda. Põhjuseks võib olla puudulik hügieen, kuid ka tupe kuivus. Sel juhul tuleks nii enne kui pärast vahekorda kasutada vastavat kaitsekreemi või salvi, abiks on ka libestusgeel.