Õuetiik olgu põhjalikult tehtud

Paula Ritanen-Närhi
Paula Ritanen-Närhi

Õuetiik on paljude harrastusaednike unistuseks, aga kui sellist tiiki tegema hakata, tuleb asjasse ülepeakaela sukelduda, olgu siis tegemist väiksema või suurema tiigiga. Tegelikult on asi nii, et suuremad tiigid, kus vett rohkem, on isegi kergemini hooldatavad. Kui eeltööd teha põhjalikult, väldib hiljem mitmeid muresid.

Ideid parkaiast

 

Aednik Eija Keckmani kavandatud ja kujundatud mitmekesises parkaias Eija’s Garden vesi soliseb mitmes paigas, aga eriti uhke on suur õuetiik aia keskel. Elamuslik aed loodi kaksteist aastat tagas pikalt mõtlemata, aga hoolsalt ja asjatundjate abiga. Maastikuarhitekt ja aiateraapia asjatundja Eija Keckman oli Inglismaal elades ja seal töötades juba tuttav loodusliku ja avatud nn Inglise aiaga.
Eija sõnul oli tollal kõigile avatud aedasid oli väga vähe, aga Inglismaal kogetust vaimustununa tahtis Eija oma aias sama katsetada. Kõnealune aed on Eija kauaaegsete erialaste unistuste täitumine.
Aia rajamise algusest peale oli selge, et pere suvilakrundi servale keset metsa kujundatavasse aeda tuleb veesilmasid; nii suuri kui ka väikseid – eriti just vaheldusrikkuse pärast, aga ka selleks, et inimesed, kes parkaeda külastavad, saaksid sealt ideid oma õuede kujundamiseks.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid