Korteri puitlaastplaadist seinad olid puhtad ja ei olnud neil ka mingeid elanike tekitatud jälgi. Laiad plaadivahed sooviti siiski ära peita. Õhu temperatuuri ja niiskusesisalduse vaheldumise tõttu on plaadivahed nii-öelda elavad ja seega ei tasunud neid pragusid täis kittima hakata. Üks variant oleks olnud seinad üleni katta remondikipsplaadiga, misjärel oleks pidanud kipsplaatide vuugikohad vuugilindiga katma, pahteldama, lihvima ja värvima enne tapeetimist. Lihtsam moodus on aga plaadivahed kruntvärvida tapeediga samas toonis ja siis lõigata plaadivahed tapeetimise järel lahti. Nii sai tehtud ka kõnealuse korteri remontimisel.
Vali õige tapeediliim
Seinad tapeediti non-woven-tapeediga, mispuhul tapeedipaanidele ei olnud vaja liimi panna, et see tapeedipinnasse imenduks, vaid liimi võis rulliga otse seinale kanda. Olgugi et mainitud tüüpi tapeeti on lihtne seinale paigaldada, oli sellega tegu, et muster seinaplaatide vuugikohtades ilusti kohakuti satuks. Ka liimi valikust sõltub, kui mugav on tapeetimistööd teha.
Eri marki ja erinevatele tapeeditüüpidele mõeldud kliistreid ja liime leidub ehituspoodides teab kui palju. Olgu tapeediliim oma tehnilistelt omadustelt kui hea tahes, ei ole sellest palju abi, kui tapeedipaanil olev liim on selline, et paani ei saagi peale esimest seinale nakkumist seal enam rihtimiseks liigutada. Vihastab ju kõvasti, kui tapeet seinal väiksemagi liigutamise peale juba katki läheb.
Pakenditel võib olla kirjas, et sisuks on tapeediliim, valmisliim, kliister või muu sarnane märksõna, mis peaks selgust andma, et olemasolevale tapeedile ka õige liim leitakse. Toote tagaküljel on loetelu, milliste materjalide liimimiseks see parimini sobib. Tegelikkuses aga ei taga see selgitus veel seda, kuivõrd libe kliister seinal on.
Kõnesoleva korteri tapeedid liimiti seina valmisliimiga. Puitlaastplaadist seintest sai tapeetimise järgselt hea rütmiga värskelt mõjuv ja stiilne tervik; ja mis kõige tähtsam – üsna vähese vaevaga!
VALI PLAADIVUUKIDE KRUNTVÄRVIMISEKS SAMA TOON, NAGU ON TAPEEDIL.