Erinevad puidud ja nendega sobivad värvitoonid

Puitpõranda toon mõjutab ka seinte värvi. | Shutterstock

Põrandatel kasutataval puidul võib olla palju erinevaid värvitoone. See aga mõjutab seina värvi valikut. Sõltuvalt puidu tüübist soovitatakse erinevaid värve ja kombinatsioone.

Mis sobib männi ja lepaga?

Männi- ja lepapuidule on iseloomulik keskmise intensiivsusega eredus ja küllastatus. Nendega seostuvad heledad, jahedad ja hallid varjundid, samuti puhas valge värvus. See laseb seintel selgelt puitpõrandast eristuda.
 

Mis sobib pähklipuuga?

Tumedat puitu võib kokku sobitada terve hulga värvivarjunditega. Loodud koosluste spekter ulatub alates suursugususest, stiilsusest ja modernsusest kuni harmoonilisuseni. Suursugune kooslus saadakse ka siis, kui liidetakse heledad liiva- ja beežikarva toonid tumepunase aktsendiga. Helehall koos tumepunase ja antratsiidiga lisab interjöörile stiilsust.
 

Mis sobib pöögiga?

Pöök võib olla mitmesuguse varjundiga: kollakas või punakas. Sellega sobivad sinised varjundid ja palju sinist sisaldavad toonid, näiteks piparmündivarjundid ja lillad toonid. Violetsed toonid on praegu moes ja loovad väljendusrikkaid aktsente. Sinise ja rohelise kooslus loob positiivsuse ja värskuse tunde.
 

Mis sobib kirsipuu ja palisandriga?

Kirss ja palisander loovad mõlemad suursuguse mulje. Nende kasutamine võimaldab luua jõuliseid ja elavaid värvilahendusi. Palisandri ja tumeda, niiskena tunduva kirsipuiduga sobivad nii eredad kui ka tuhmid toonid, samuti intensiivsed aktsendid.

Hele beež, sügav tumepruun, külmad halli ja valge varjundid ning rohekassinised hallika varjundiga toonid lubavad luua suursuguse ja elegantse interjööri. Küllastunud rohekaskollased toonid lisavad värskust.
 

Mis sobib tammega?

Külmad värvused võivad intensiivselt rõhutada tammepuidu keskmise küllastatusega tooni. Seinapinna külmade toonide ja puidu soojade varjundite mäng ärgitab tööle. Tume maalähedane tammepuit talub tugevaid aktsente punase, lilla ja oranžiga. Helekollane ja värsked helesinised toonid annavad ruumile värskendava ja motiveeriva iseloomu. Heledad hallid või beežid toonid tekitavad positiivse ja erksa meeleolu. Tumedad hallikassinised toonid annavad ruumile kaasaegse ilme.
 

Mis sobib kase ja vahtraga?

Hele puit on eriti väljendusrikas kontrastsete seinte taustal. Vahtraga sobib ideaalselt kokku näiteks kompositsioon rohelise varjunditest ja veinipunastest toonidest. Sobivad ka teised tugevad rõhutatud toonid, näiteks punane, bordoopunane ja lilla. Värsked rohelised toonid loovad kontrasti heleda puiduga ja muudavad ruumi meeleolu erksamaks.

Allikas: Alpinacolor.ee

Sarnased artiklid