Toimiv ja lekkekindel dušitrapp

Pekka Porkanen
Trapp koosneb põhimõtteliselt kahest osast: veeneelust ja vesilukust ehk šifoonist. Veeneelud koguvad põrandalt vee ja suunavad äravoolutorustikku. | Shutterstock

Kõik pesu- ja duširuumid vajavad vee ärajuhtimiseks veeneelu ehk trappi. Millistele omadustele tuleb trapi valikul tähelepanu pöörata?

 

Kehtivate nõuete järgi peab uue ehitise duširuumi trapp vastu võtma vooluhulga 0,8 l/s. Seda väärtust nimetatakse normäravooluks. Vesiluku kõrgus peab sellisel trapil olema vähemalt 50 mm. Trappide normäravool näitab vooluhulka trapist 20 mm paksuse veekihi korral trapi neelu kohal.

Väiksema veetaseme korral on läbilaskevõime väiksem, enama veekihi korral võtab trapp rohkem vastu. Seda tasub duširuumi kallete rajamisel meeles pidada. Trapi jõudlus ei ole otseselt seotud restkaane mõõtudega, vaid trapi vesiluku ehituse ja äravoolutoru läbimõõduga. Normäravoolu 0,8 l/s on võimalik saavutada DN50 läbimõõduga äravoolutoru korral. On olemas ka väiksema äravoolujõudlusega trappe, mille äravoolutoru läbimõõt on 40 mm ja vesiluku kõrgus 30–35 mm. Selliste trappide kasutamisel tuleb kindlasti arvestada võimalikke veekoguseid ja nende kasutamist hoolikalt kaaluda.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid