Värvid, mis sobivad ka tundlikele inimestele

Merike Lees
Tänapäeva vesialuselised värvid pole vähem püsivad kuilahustupõhised, need on isegi pestavad. Nii et vali julgelt hele! | Shutterstock

Värvitootjad on allergikutele mõeldes leiutanud värve, millest orgaanilisi ühendeid peaaegu ei eraldugi ning värvile antakse antibakteriaalseid omadusi mürgiste ühendite lisamise asemel hõbedaioonidega.

Allergiaid on nii palju erinevaid, et võimatu öelda, mis aine ühel või teisel inimesel konkreetselt allergiat tekitab, ütleb Sadolini tootejuht Herki Tomberg. Tundlikud inimesed peaksid värvi valides pöörama tähelepanu lühendile LOÜ ehk lenduvad orgaanilised ühendid (inglise keeles VOC – Volatile Organic Compunds). Nende ühendite ühe liitri piirnorm sisevärvidel on 30 g, mis tähendab, et maksimaalselt niipalju on aineid, mis võivad värvist õhku lenduda ja tekitada allergikutel ja muidu tundlikel inimestel reaktsiooni. "Mida väiksem on see number, seda ohutum on värv inimesele," sõnab Voh! värvi- ja krohvikeskuse tegevjuht Endo Šefer. See näitaja on eri värvidel erinev ja kõik tootjad ei too seda värvipurgil alati ka välja. Mõnel värvil on see 0, teisel 30 ja ehkki vahe on 30kordne, jääb see mõlemal juhul nõutud piiridesse ehk alla 30 g.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid