WC-pottide uusimad trendid pakuvad avastamisrõõmu ja oodatud uuendusi
Tiit Keeris
Üha enam, umbes pooltel juhtudest, paigaldatakse WC-pott seinale – nii on lihtsam ruumi puhastada. | Shutterstock

Hea WC-pott on ilus, mugav ja säästlik. Ehituspoodides pakutakse neid laias valikus, seda nii hinna, disaini kui paigaldusvõimaluste poolest. Kuidas õiget potti valida?

Villeroy & Boch Gustavsbergi Eesti filiaali projektimüügi juhi Mihkel Tamme hinnangul ei osteta WC-potti koju enam hinna, vaid disaini järgi. Kui aastaid tagasi valis vetsupoti ehitaja, siis nüüd kasutavad inimesed sageli hoopis sisekujundaja abi.

Tamme sõnul tuleks valiku tegemisel eelistada tuntud ja kauem turul olnud tootjaid. Nende puhul võib kindel olla, et tagavaraosad on kättesaadavad vähemalt kümme aastat. WC-poti olulisimaks osaks on loputuspaagis olevad täite- ja loputusmehhanism. Kui tootjaks on tuntud firma, siis võib ka odavamas hinnaklassis pott pikka aega vastu pidada. Tuntud tootjad kasutavad kvaliteetset keraamikat ja glasuuri ning ka tootmisprotsessile on kehtestatud kõrged kvaliteedinõuded.

 

Tuleks vältida valesti paigaldamist
 

WC-poti võib paigaldada põrandale või kinnitada seinale. Viimasel juhul jääb loputuspaak varjatuna seina sisse. Üha enam, umbes pooltel juhtudest, paigaldatakse WC-pott seinale – nii on lihtsam ruumi puhastada, samuti jätab see vetsust klaarima mulje. Tulevik on Tamme arvates kindlasti seinapealsete pottide päralt. Seina sisse jääva loputuspaagi peaks aga kindlasti paigaldama spetsialist, sest valesti paigaldatud loputuskast võib tulevikus kaasa tuua probleeme ja lisakulutusi, mida põhjustavad soovimatud lekked, niiskuskahjustused ja hallitus.

 

Moodsad uuendused
 

Seinasisese loputuspaagi vajutusnupu välimusele pööratakse järjest suuremat tähelepanu, see on saanud oluliseks disainielemendiks.

Samuti hinnatakse tänapäeval funktsionaalsust, WC lihtsamat hooldamist ja kõrgetasemelist  kasutushügieeni. Potil ei ole enam siseserva, mille alla koguneb mustus ja kus on soodsad tingimused bakterite levikuks.

Eri tootjad kasutavad ka erinevaid pinnatöötlemise tehnoloogiaid, mis muudavad keraamilise pinna mustust tõrjuvaks.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.
Artikli märksõnad